ראש אגף כלי ירייה מתפטר, בן גביר: "נלחץ ממתקפות השמאל"

ראש אגף כלי ירייה מתפטר, בן גביר: "נלחץ ממתקפות השמאל"
ישראל אבישר הודה בדיון בכנסת כי אנשים ללא הסמכה מונו לתת רשיונות נשק לאזרחים. התפטרותו נעשתה ברקע התנהלות לשכת השר לביטחון לאומי. מטעמו של בן גביר נמסר: "מי שלא ממשיך לבצע את המדיניות בהתאם להוראות השר ולמפת האיומים - אכן לא יכול להמשיך כראש האגף"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטווח בקצרין, אפריל 2022
צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90

ראש אגף כלי ירייה במשרד לביטחון לאומי, ישראל אבישר, הודיע היום (שני) על התפטרותו. זאת ברקע התנהלות לשכתו של השר איתמר בן גביר. בשבוע שעבר הודה אבישר בדיון בוועדה לביקורת המדינה כי אנשים ללא הסמכה מונו לתת רשיונות נשק לאזרחים. בלשכת היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה בודקים אם רשיונות הנשק ניתנו בחוסר סמכות.

גורמים במשרד לביטחון לאומי אומרים כי אבישר ביקש בימים האחרונים מבן גביר לבחון מחדש את מדיניות רשיונות הנשק. כשהשר סירב, ראש אגף כלי ירייה ביקש לעבר לתפקיד אחר במשרד - ולכך בן גביר הסכים. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מלשכת השר לביטחון לאומי בן גביר נמסר: "מדיניות השר לחלוקת כלי נשק לאזרחי ישראל העומדים בקריטריונים - ברורה והמשכית. מי שלא ממשיך לבצע את המדיניות בהתאם להוראות השר ולמפת האיומים, ונלחץ בשל מתקפות השמאל בוועדות כאלו ואחרות - אכן לא יכול להמשיך כראש אגף כלי ירייה, שעה שישראל במלחמה וכי יש לחמש כמה שיותר אזרחים אשר עומדים בקריטריונים. נציין כי כל מי שמקבל נשק צריך אישור רפואי, אישור משטרתי, אבל מאידך נשק מציל חיים ומדיניות השר מרחיבה ולא מצמצמת. ישראל במלחמה וחייבים לצאת מהקונספציה". 

המנכ"ל הזמני של המשרד, אלעזר בן הרא"ש, הודיע גם כן בשבוע שעבר שיעזוב את תפקידו. זאת לקראת דיון בעתירה שהוגשה לבג"ץ - לאחר שנציבות שירות המדינה לא אישרה את מינויו, אך הוא מונה בכל זאת על ידי השר.

בד בבד, חבר הכנסת יואב סגלוביץ', שכיהן בעבר כסגן השר לביטחון הפנים, אמר הבוקר בריאיון לכאן רשת ב: "הורידו את התבחינים למתן נשק מרובאי 0.7 ל-0.2. יש אנשים שלא נכון שיקבלו נשק. אנחנו לא מפריטים את הביטחון, הפכנו תקלה לאידיאולוגיה. בדיון האחרון בוועדה לביקורת המדינה הסתבר שאפילו עוזרי שרים עוסקים בהנפקת רישיונות". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ יואב סגלוביץ' בכאן רשת ב

לפני נתונים שפורסמו בכאן רשת ב באמצע חודש נובמבר, בתוך כחמישה שבועות הוגשו כרבע מיליון בקשות למתן רשיונות לכלי נשק. הנתון זהה כמעט למספר הבקשות המצטבר ב-20 השנים האחרונות. עוד עלה שכ-1,700 רשיונות הונפקו בממוצע ביום מתחילת חודש נובמבר. 

 

 

 

הפופולריים