כרבע מיליון בקשות למתן רישונות לכלי נשק הוגשו מאז החלה המלחמה

כרבע מיליון בקשות למתן רישונות לנשק הוגשו מתחילת המלחמה
בכל יום הונפקו כ-1,700 רישיונות לכלי נשק בממוצע. מתוך כלל הבקשות שאושרו והונפקו, כ-18 אלף רישיונות כבר מומשו ובעלי הנשק סיימו את התהליך ההכשרה הקצר • השר בן גביר: "קורא לכל מי שעומד בתבחינים ועוד לא החל בהליך לעשות זאת עוד היום. מתחמשים - ומצילים חיים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשק, אקדח
צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

כרבע מיליון בקשות למתן רישונות לכלי נשק הוגשו מאז תחילת המלחמה. כפי שפורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, הנתון זהה כמעט למספר הבקשות המצטבר ב-20 השנים האחרונות. עוד עלה כי הונפקו 1,700 רישיונות בממוצע ביום מאז תחילת חודש נובמבר.

כל זאת, עקב ההקלה הממשית בתנאים לקבלת רישיון נשיאת נשק, שעליה הכריז המשרד לביטחון לאומי. במהלך חודש וחצי, מאז פרוץ המלחמה הוגשו 236,000 בקשות חדשות לקבלת רישיון נשק אישי. בנוסף, הונפקו 31,000 לִנשיאת נשק למי שעמדו בתנאי הסף החדשים, ומתוכם כ-18,000 כבר מימשו את האישור שקיבלו, סיימו את תהליך ההכשרה הקצר ורכשו אקדח.

כמו כן, עלה מהנתונים של האגף לרישוי כלי יריה במשרד לביטחון הפנים כי מִתחילת חודש נובמבר הונפקו בממוצע 1,700 אישורים בכל יום. רק לשם השוואה בחודש נובמבר אשתקד הונפקו בממוצע 94 אישורים ביום, כלומר פי 18.

בין מאות אלפי הבקשות שהתקבלו לקבלת רישיון לִכלי ירייה כעשרת אלפים בקשות נדחו בשל אי עמידה בקרטריונים, בין היתר בשל מסוכנות, מצב בריאותי ונפשי ועוד. השר לביטחון הפנים איתמר בן גביר בירך על הנתונים וטען שאם ישראל תתחמש היא תציל חיים.

כאמור, קרוב ל-20 אלף כלי נשק כבר נרכשו בידי מקבלי הרישיונות, והתקווה היא שאלה אכן ישמשו רק למניעה וסיכול טרור ולא למטרות לא כשרות.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר: "עבודת המטה היסודית שקיימנו במשרד בחודשים שקדמו למלחמה מניבה פירות. ההקלה המשמעותית בתבחינים מביאה לכך שמאות אלפי אזרחים שנכנסים למעגל הזכאות רוכשים נשק. הנשק הזה כמובן לא בא להחליף את המשטרה, אבל אין לנו יכולת להציב שוטר בכל פינה - והנשק הזה הוא מציל חיים כפשוטו. אני קורא לכל מי שעומד בתבחינים ועוד לא החל בהליך לעשות זאת עוד היום. מתחמשים - ומצילים חיים".

הפופולריים