יומיים לפני הטבח בשבת השחורה: 100 חיילי קומנדו הוסטו מעוטף עזה - לחווארה

לפני הטבח: 100 חיילי קומנדו הוסטו מהעוטף - לחווארה
שתי פלגות של חיילי חטיבת הקומנדו הוסטו מאוגדת עזה לגזרה ביו"ש | כל הפרטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבול רצועת עזה
צילום: פלאש 90

יומיים בלבד לפני טבח שבת השחורה: שתי פלגות מחטיבת הקומנדו שתגברו בתקופת החגים את אוגדת עזה במסגרת עתודה מטכ"לית הוקפצו מהגזרה בעוטף לגזרת חווארה - כך פורסם היום (שני) בכאן רשת ב. משמעות הדבר היא שיותר ממאה לוחמים הוסטו בפועל מגזרת אוגדת עזה לחטיבה המרחבית שומרון. החלטות מסוג זה על הסטת כוחות מתקבלות באגף המבצעים.

הצטרפו לערוץ הוואטסאפ הרשמי של כאן חדשות

החלטת אגף המודיעין להסיט את הכוחות התבצעה כשברקע היו מי שהתריעו על סכנה בגזרת עזה לפני אירועי 7 באוקטובר. לפני כשבוע וחצי פורסם בכאן 11 שנגדת מיחידה 8200 דיווחה לפני כמה חודשים על אימון חריג של חמאס, שתרגל פשיטה על ישראל. החיילת סיפרה על המשתתפים בתרגיל, בהם מפקדים ולוחמים, ועל השתתפות של כוחות רכובים. לדבריה, בתרגיל התאמנו בין השאר על הפלת כלי טיס, השתלטות על יישוב ישראלי, כולל הרג של חיילים, הנפת דגל וגם תקיפה של מבנה ציבור. 

הנגדת תיארה בהתכתבות פנימית את סדר הגודל של התרגיל החשוד: "בהערכה גסה השתתפו בו קרוב ל-200 לוחמים ממערכים שונים, ומול קהל צופים בכיר מאוד". בכירי הקצינים שלקחו חלק בהתכתבות היו בדרגת סגן אלוף, וכל המשתתפים בה היו מיחידת 8200 ומאוגדת עזה. לא ידוע אם המידע המדובר הועבר ליחידות אחרות, לקצינים בכירים יותר או אל הדרג המדיני. 

הפופולריים