חטופים שחזרו נחשפו לתכנון של חמאס לפגוע במסוקי קרב של צה"ל

חטופים שחזרו נחשפו לתכנון של חמאס לפגוע במסוקי קרב
"כל הזמן שמענו שם את התכנונים שלהם", סיפרה חטופה שחזרה מהשבי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פיר מנהרה בבית חאנון
צילום: דובר צה"ל

ממידע שסיפקו כמה מהחטופים ששבו ארצה משבי חמאס עולה כי הם נחשפו למידע ותכנון של ארגון הטרור לפגוע במסוקי קרב וכלי טיס בלתי מאויישים של צה"ל, ואף היו עדים לירי בזמן אמת. המידע הצטבר בין היתר באמצעות קציני צה"ל שהוצמדו לשבויים. גם לאחר השחרור מבית החולים, הקצין שהוצמד לשבוי נותר בקשר יום-יומי איתו.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים
החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

"כל הזמן שמענו שם את התכנונים שלהם", סיפרה אחת החטופות ששבה. "היו עקבות בכל מקום. כל הזמן שמענו את היריות. הנחנו שאלו הניסיונות שלהם להוריד מזל"טים ומסוקים". ההנחה היא שניסיונות לפגוע במזל"טים ומסוקים בוצעו סמוך למקום הימצאם של חלק מהחטופים, ולכן היו עדים לכך.

כפי שפרסמנו בשבוע שעבר בכאן חדשות, מאז הפעימה הראשונה של עסקת החטופים, הוקם מאגר מיוחד שבו תיק אישי עבור כל אחד מהם - שאליו נאספות כל העדויות והממצאים שמסרו. במאגר נאספו בין היתר ראיות מודיעיניות על ידי שב"כ וצה"ל, לצד עדויות וראיות פורנזיות על השבי - כמו ממצאים פתולוגיים וסימנים גופניים.

המטרה העיקרית היא שעדויות וראיות אלה ישמשו בשני מישורים משפטיים: ההעמדה לדין של מי שלקח חלק בטבח ובחטיפה, והזירה המשפטית הבין-לאומית, שלטובתה נאספים ממצאים המעידים על פשעי מלחמה ועל יחסם של מחבלי חמאס לחטופים.

הפופולריים