אביה של התצפיתנית שנפלה על התחקיר הצבאי: "הסבירו שהיה מחדל וברור שיגידו את זה"

אביה של התצפיתנית שנפלה: "הסבירו בתחקיר שהיה מחדל"
יגאל כהן, אביה של הדר מרים, שיתף בכאן רשת ב את הממצאים שעלו מתוך התחקיר הראשוני של צה"ל. לדבריו, "נאמר לנו שזרקו רימון פנימה ואז נכנס מחבל ואחת החיילות חיסלה אותו. חלק מהבנות הצליחו לברוח". הוא הוסיף: "הם לא מתנערים. הם לא נכנסו לפרטים שלא הקשיבו לבנות, הבינו שיש מחדל שגרם לתוצאה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הדר מרים כהן
צילום: דובר צה"ל

יגאל כהן, אביה של התצפיתנית הדר מרים כהן שנפלה בבוקר 7 באוקטובר בבסיס ניר עוז, סיפר היום (רביעי) בתוכנית "סדר יום", על הממצאים מתוך התחקיר הראשוני שהגיע להוריי התצפיתניות מנחל עוז. "נאמר לנו שזרקו רימון פנימה ואז נכנס מחבל ואחת החיילות חיסלה אותו; ולאחר מכן עוד פעם זרקו רימון ועוד פעם נכנס מחבל. אחר כך זרקו עוד רימונים ורימון עשן וחלק מהבנות הצליחו לברוח, הדר לא היתה ביניהם".

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

"ברגע שיש אזעקות הן רצו למיגונית", תיאר יגאל את מה שקרה באותו בוקר. "בסרטון המפורסם רואים אותן עם פיג'מות. הדר רואים אותה עומדת זקופה על הבטונדה מצד שמאל עם חולצה לבנה. בסופו של דבר מתברר שהדר הופקרה עם שאר הבנות שם במיגונית. לא הגיעו אנשים שהיו אמורים להגן עליהם".

"הסבירו שהיה מחדל וברור שיגידו את זה, הם לא מתנערים", המשיך יגאל. "הם לא נכנסו לפרטים שלא הקשיבו לבנות. הבינו שיש מחדל שגרם לתוצאה - והתוצאה הנוראית הזו היא בעקבות משהו שהיה, הם לא אמרו את זה במילים שהצפיתניות דיווחו ולא שמעו בקולן. מבחינתי השורה התחתונה זה שהפקירו אותן. השאירו אותן שם לבד במיגונית".

"לי כואב ולי מפריע שהבנות היו לבד שם, רק בנות עם ארבע או חמש לוחמות שנלחמו והשיבו קרב אבל הן היו לבד מול כמות עצומה של מחבלים. אני חושב שברגעים האחרונים הן היו צריכות להרגיש הרבה יותר מוגנות. כשהיא הסתמסה עם החבר שלה הוא אמר לה כי הוא לוחם בעצמו עוד מעט החיילים יגיעו אליכן, לא יכול להיות מצב אחר. זה הדבר שהכי יושב לי וגם על ההורים שהפקירו אותן לבד שם ב'מיגונית'", סיכם יגאל.

 

 

הפופולריים