כבוד אחרון

המונים ליוו את גל איזנקוט בדרכו האחרונה - אביו גדי: "מבטיח שנהיה ראויים להקרבה שלך ושל הנופלים"

גדי איזנקוט בהלווית בנו גל: "נהיה ראויים להקרבה שלך"
גדי איזנקוט ספד לבנו: "גלוש אמרת לי שהייתי חסר לך הרבה מאוד שנים, עניתי שאני בטוח שאמא הייתה בשבילך כל הזמן, מבטיח שנעשה הכול כדי לקבל את ההחלטות הנכונות" • גיסו עומר בן חורין ספד: "הצוואה שלו - אנחנו צריכים להבטיח לגל שאנחנו צריכים להפוך את העולם לטוב יותר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדי איזנקוט ובנו גל
צילום: ללא

רס"ר (מיל') גל מאיר איזנקוט, בנו של הרמטכ"ל לשעבר, חבר הקבינט והשר גדי איזנקוט, נפל אמש בקרב בצפון רצועת עזה והיום (שישי) הובא למנוחות לעיני המונים. 

הרמטכ"ל לשעבר וחבר קבינט הלחימה המצומצם גדי איזנקוט ספד לו בדמעות: "גלוש בנינו הצעיר, אמא ואני עומדים פה עם קהל רב לחלוק לך כבוד אחרון. אמא עידכנה אותי שאתה בבית חולים. אמרת לי באחת משיחות העומק שלנו שהיית חסר לי הרבה מאוד שנים, אמרתי לך שאני בטוח שאמא הייתה בשבילך כל הזמן והייתי גאה מאוד ושמח לראות את הקשר שלך עם אמא והאחים".

השר איזנקוט המשיך: "מצויינות הייתה בשבילך דרך חיים, ב-7 באוקטובר ישר התנדבת. מבטיח שנעשה הכול כדי לקבל את ההחלטות הנכונות, נהיה ראויים להקרבה שלך ושל הנופלים". 

 

חברת הילדות שלו דפני פרידור ספדה בדמעות: "אח שלי, הנשמה שלך בלב שלי, אני מרגישה את האנרגיות שלך. אני עוד לא יכולה להיפרד". חברו שי ירון הוסיף: "הוא אהב את הסתלבט, הוא אהב לצחוק ולהתרגש מהדברים הקטנים, חניון קטן בשביל ישראל או שקיעה יפה". גיסו עומר בן חורין ספד: "הצוואה שלו, זאת שהוא נתן בניו יורק ברחוב 34 בשדרה החמישית לפני שמונה בערב. אנחנו צריכים להבטיח לגל שאנחנו צריכים לשנות את העולם, להפוך את העולם לטוב יותר, שיהיו יותר אנשים טובים בעולם". 

 

 

 

השר בני גנץ סיפר על הרגע בו התבשר גדי איזנקוט על הבשורה המרה: "גדי, כשאישרנו תוכניות ידענו את משמעותן, ידענו שהחצים על המפות יכולים להפוך לחצים בליבן של משפחות טובות ויקרות כל כך. אחי ורעי לנשק, שותפי, אתה ומשפחתך הם התגלמות של הדוגמה האישית. של הצבת האינטרסים הלאומיים מעל לכל שיקול אישי. הלב הרחב שלך לא נתן לך מנוח, כולם היו בניך וכולן היו בנותיך. כשישבנו במפקדת האוגדה ונפתחה דלת החמ"ל שהפכה לארורה, דומה ברגע זה לכל כך הרבה דלתות שפתחת בעבר. אמרתי לעצמי 'זה לא מגיע לאף אחד, זה לא מגיע לגדי'".

 

גל בן 25 בנופלו, תושב הרצליה, היה לוחם בגדוד 699 בעוצבת "חצי האש". אביו קיבל את הבשורה הנוראית במהלך ביקור בפיקוד הדרום עם עם השר בני גנץ. גל נהרג לאחר שהכוח שבו לקח חלק זיהה פיר בשטח פתוח בדרום הרצועה. הכוח התקרב למקום, וגל נפגע מפיצוץ. הוא פונה לבית החולים אסותא באשדוד, שם נקבע מותו.

 

הפופולריים