פרסום ראשון

4 קילומטר מצאלים: תחמושת צה"לית נגנבה ממשאית

4 קילומטר מצאלים: תחמושת צה"לית נגנבה ממשאית
כ-20 אלף כדורי m16 נגנבו בזמן שהמשאית עצרה, לכאורה, ברמזור • המשטרה: "מפקד מחוז הדרום הנחה להקים צוות חקירה מיוחד יחד עם גופי הביטחון השונים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גניבת נשק מבסיס צאלים
צילום: שב"כ

כ-20 אלף כדורי m16 נגנבו אתמול ממשאית של צה"ל שמובילה תחמושת. כך פורסם היום (ראשון) לראשונה בכאן חדשות. התחמושת נגנבה ארבעה קילומטרים מבסיס צאלים, לכאורה בזמן שהמשאית עצרה ברמזור.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "מפקד מחוז הדרום ניצב אמיר כהן הנחה להקים צוות חקירה מיוחד יחד עם גופי הביטחון השונים".

שני אזרחים ישראלים תושבי הנגב נעצרו בחודש יוני לאחר שפרצו יום לפני כן לבסיס צאלים וגנבו 26 אלף קליעים. כל התחמושת שנגנבה הוסגרה במסגרת חקירת השניים בשב"כ. החשודים נעצרו על בסיס מודיעין מדויק של שב"כ במסגרת פעילות של הארגון בשיתוף מצ"ח, מחוז דרום במשטרת ישראל, מג"ב וצה"ל. המקרה התגלה במהלך סריקות שביצעו המפקדים בבסיס שזיהו את הפריצה באחד הבונקרים.

גורמי צבא מסרו כי בשנה האחרונה סוכלו או שובשו עשרות נסיונות פריצה וגניבה ממחנות צה"ל והצבא משקיע משאבים לשיפור תשתיות הגנה במחנות. לדברי הגורמים, "עוד בתקופת כהונתו של הרמטכ"ל הקודם קודמה בצה"ל תוכנית עבודה משמעותית והוחלט על שורת צעדים מרכזיים שיינקטו לשיפור וחיזוק הגנת הבסיסים הכוללים תצפיות, טכנולוגיה, פרויקט "עין צופיה" למיגון בונקרים ונשקיות וקיום מאות ביקורות. כמו כן הוחלט להקים מערך הגנת מחנות שיפעל תחת המשטרה הצבאית".

הפופולריים