הבוקר הזה

פרשת הירי ביובל קסטלמן: קרב הגרסאות בין המשטרה לבית החולים

פרשת הירי ביובל קסטלמן: קרב הגרסאות בין המשטרה לביה"ח
משפחתו של האזרח שנהרג מירי חייל צה"ל תיפגש היום עם מפקד ימ"ר ירושלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שחזור הירי ביובל קסטלמן
צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

משפחת קסטלמן צפויה היום (שני) לפגוש את מפקד ימ"ר ירושלים ולדרוש תשובות באשר להתנהלות היחידה החוקרת מרגע שנודע על נסיבות אירוע הירי ביובל. כך דווח בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

> שמות הנופלים במלחמה - עמוד מתעדכן

זה קורה ברקע בדיקה של ראש אגף החקירות והמודיעין יגאל בן שלום, בהוראת המפכ"ל, בהמשך לממצאי הנתיחה שהעלו קליע ורסיסי קליע בגופתו של יובל; זאת בניגוד למה שאמרה היחידה החוקרת במזכר ובעל פה למשפחת המנוח כי לא נמצאו קליעים בגופו של קסטלמן. 

בתוך כך, ישנם חילופי גרסאות בין משטרת ירושלים לבין בית החולים שערי צדק. לאחר נתיחת הגופה אמרו במשטרת מחוז ירושלים כי בדוח שהגיע מבית החולים ביום הפיגוע, כאשר קסטלמן טופל בבית החולים, לא נכתב כי נמצא ממצא מתכתי בחזה, בעוד שבדוח שהוגש למשטרה הצבאית החוקרת ביום חמישי שעבר נכתב כי נמצא ממצא כזה. משערי צדק נמסר לכאן חדשות כי גם בדוח הסיטי הראשון ביום הפיגוע נמצאו ממצאים מתכתיים.

בנתיחת גופתו של יובל קסטלמן שנערכה אתמול במכון לרפואה נמצא קליע של רובה M16 וכן שני רסיסים. הפרקליטות הצבאית מעוניינת שהדוח המלא יהיה בידיה עד יום שלישי, המועד שבו פג מעצר הבית של החייל היורה. במשטרה סבורים, לאחר חקירה שערכו בזירת האירוע, שהכדור הקטלני שהרג את יובל נורה לאחר שהוא הרים ידיים. כך פורסם בשבוע שעבר בחדשות הערב בכאן 11.

הפופולריים