טרגדיה בשג'אעיה

כוח צה"ל ירה למוות בשוגג בשלושה חטופים ישראלים

כוח צה"ל ירה למוות בשוגג בשלושה חטופים ישראלים
החטופים הם יותם חיים, סאמר פואד אל-טלאלקה ואלון שמריז • רה"מ: נפיק לקחים ונמשיך במאמץ עליון להחזיר את כל חטופינו בשלום • דובר צה"ל: אירוע עצוב וכואב לכולנו וצה"ל נושא באחריות לכול מה שקרה • אימו של יותם, בריאיון שלשום לכאן רשת ב: הצבא יודע מה לעשות, אני אופטימית | כל הפרטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יותם חיים, סאמר פואד אל-טלאלקה ואלון לולו שמריז
צילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל עדכן הערב (שישי) שכוח צה"ל ירה למוות בשוגג בשלושה חטופים ישראלים בשג'אעיה. החטופים הם יותם חיים (28) ואלון שמריז (26) שנחטפו מקיבוץ כפר עזה, וסאמר פואד אל-טלאלקה (22) מחורה שנחטף מקיבוץ ניר עם. הכוח זיהה חשודים במהלך פעילות בתוך סמטה, סבר שהם מחבלים, ולכן ירה בהם והרג אותם. בבדיקת הגופות התברר ששלושה מהם הם חטופים ישראלים שהוחזקו בידי חמאס מאז ה-7 באוקטובר.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

 

בהצהרה שמסר לתקשורת, אמר דובר צה"ל דניאל הגרי כי הצבא החל לתחקר את האירוע מיד והוא מבטיח לציבור שקיפות מלאה. "זהו אירוע עצוב וכואב לכולנו, צה"ל נושא באחריות לכל מה שקרה", אמר הגרי. עוד נמסר כי לקחים מהאירוע מועברים לכלל הכוחות הלוחמים בשטח. ראש הממשלה נתניהו מסר בעקבות הטרגדיה: "נפיק לקחים ונמשיך במאמץ עליון להחזיר את כל חטופינו בשלום".

> החטופים שעדיין בשבי חמאס - הרשימה המלאה

אימו של יותם חיים, איריס, אמרה בריאיון לכאן רשת ב ביום רביעי האחרון: "יש לנו סימני חיים ממנו, אני אופטימית. הצבא יודע מה לעשות, יש לי ביטחון פנימי כזה. זה גם מה שאני אומרת לאימהות כל הזמן - להאמין. לא כל דבר אני צריכה לדעת לפרטי פרטים".

האזינו לריאיון המלא עם איריס חיים בכאן רשת ב

זמן קצר לפני שנחטף, הקליט יותם הודעה לאימו בה אמר לה: "ישבתי בחוץ עם הקפה שלי, ממש יצאתי סוף סוף עם הקפה והסיגריה, ואז אני שומע שני מטוסים שלנו כנראה, אני רואה אותם מגיחים מבעד. פתחתי את המצלמה ותפסתי את הרגע שהתחיל הצבע האדום הראשון, מאז זה לא מפסיק. מרעידים אותנו. זה לא של צה"ל. זה ממש יום כיפור. דווקא היום? אם יתחילו לסגור לי כבישים עכשיו, אני צריך לנסוע להופיע".

צפו בריאיון של אילה חסון עם איריס חיים, ששודר ביום שלישי בכאן 11

סאמר אל-טלאלקה עבד במדגרה של קיבוץ ניר עוז. אביו קיבל תיעוד של בנו בשעה 08:20 בבוקר אחרי שנותק איתו הקשר. בתיעוד שקיבל, נראה סמאר ללא פציעה הולך על רגליו.

מוקדם יותר צה"ל הודיע כי גופתו של החטוף אליה טולדנו, בן 28 מתל אביב, חולצה משטח רצועת עזה לשטח מדינת ישראל. המבצע להשבת גופתו נעשה באמצעות כוח של לוחמים מחטיבה 551 ומיחידה 504 באגף המודיעין, בפיקוד אוגדה 162.

הפופולריים