פיקוד העורף מקל בהנחיות לעוטף עזה: תתאפשר חזרה ללימודים

פיקוד העורף מקל בהנחיות לעוטף עזה: תתאפשר חזרה ללימודים
פיקוד העורף הוריד את מצב הכוננות ממצב 3 למצב 2 ויאפשר כניסה של יותר בני אדם למבנים • מחר יחלו אירועי "דרום אדום", צה"ל הרחיק את הפעילות מזרחה וסגר את האזור של 232 ומערבה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית ספר
צילום: פלאש 90

פיקוד העורף הודיע היום (חמישי) על שינויים בהנחיות ביישובי עוטף עזה. לאחר הערכת מצב, הוחלט על הגדלת מספר בני אדם בתוך מבנה, דבר שמשמעותו לאפשר חזרה ללימודים. 

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

פיקוד העורף הוריד היום את הכוננות בעוטף עזה ממצב 3 למצב 2. המשמעות של הירידה ממצב 3 ל-2 היא לנושא ההתקהלויות. במצב 3 מותר בשטח פתוח עד 50 איש ובשטח סגור עד 100. במצב 2 מותר עד 100 אנשים בשטח פתוח ו- 300 במבנה. משמעות נוספת היא לנושא הלימודים. במצב 3 לא מותרים לימודים, במצב 2 מאפשרים פתיחה, זה מובל על ידי משרד החינוך והמועצות.

המשמעות של החלטת פיקוד העורף היא כאמור, החזרה ללימודים בעוטף עזה, פרט ליישובים נירים, כרם שלום, ניר עוז, כיסופים, עין השלושה, סופה, חולית, נתיב העשרה, סעד, עלומים, כפר עזה ונחל עוז, שם תתאפשר פעילות חינוכית רק במרחבים מוגנים. כמו כן, הוחלט כי תהיה נוכחות של כוחות צה"ל ביישובים בחודשים הקרובים, בכל יישוב תהיה מערכת מוצפנת שתאפשר תקשורת בין היישובים והמועצה. 

בתוך כך, בתקופת פריחת הכלניות באזור, המכונה "דרום אדום", מחר יחול החודש של האירועים ויתפרס בארבעה סופי שבוע במהלך החודש, צה"ל החליט להרחיק את הפעילות מזרחה וסגר את האזור של כביש 232 ומערבה.

ראש מועצת שער הנגב תמיר עידאן אמר בהודעה לתושבי המועצה: "במהלך ארבעת החודשים האחרונים עבדנו במלא המרץ על שורה של נושאים הקשורים לשהות שנכפתה עלינו מחוץ לביתנו. מאז תחילת הדרך ברור היה לנו שבית לא מחליפים - אך כמובן הבנו שהחזרה הביתה צריכה להתקיים בתנאים הנכונים. מסקר התושבים שערכנו, עלה בצורה בולטת כי נושא פתיחת מוסדות החינוך הינו קריטי להחלטת התושבים לחזרה ליישובים. ולפיכך נערכנו להתנעתה מחדש של מערכת החינוך בכפוף לתמונת המצב שסיפק צה"ל בנושא.

"מוסדות החינוך שנפתחו במרכזי הפינוי, יסגרו בהדרגה עד לתאריך זה. לגבי תושבים שיחליטו להישאר במרכזי פינוי - צוות המועצה יעשו כל מאמץ למצוא פתרונות לתלמידים אלו. בשבוע הקרוב ובמהלך כל יום נפרסם את תוכנית פתיחת מוסדות החינוך ומערך ההסעות הנלווה. תהליך החזרה ליישובים והחזרת התלמידים למוסדות החינוך הינו תהליך מאתגר ומורכב. ברור לנו, כי במהלך הימים הקרובים יעלו בקשות רבות. צוותי המועצה ומחלקת החינוך עומדים לרשות התושבים לכל בקשה", הוסיף עידאן.

צפו בכתבה על פסטיבל "דרום אדום", ששודרה ב-2020: 

 

הפופולריים