צה"ל נערך לפעילות צבאית קרקעית באזור רפיח

צה"ל נערך לפעילות צבאית קרקעית באזור רפיח
בשל דרישת מצרים וארצות הברית, המבצע הקרקעי ברפיח יחל לאחר שיושלם פינוי נרחב של האזרחים מרפיח וסביבתה ולאחר שישראל ומצרים יגיעו להסכמה על פעילות צה"ל נגד המנהרות בציר פילדלפי • בישראל בנו תוכנית מפורטת שתאפשר חזרת עשרות אלפי עזתים לצפון הרצועה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עיר האוהלים ברפיח, 08.02.24
צילום: רויטרס

ישראל הודיעה למספר מדינות באזור ולארצות הברית כי היא נערכת לפעילות צבאית באזור רפיח. כך דווח הערב (שישי) בחדשות שישי בכאן 11. על פי הדיווח, בשל דרישתן של מצרים וארצות הברית, המבצע הקרקעי ברפיח יחל רק לאחר שיושלמו שני תנאים: פינוי נרחב של האזרחים מרפיח וסביבתה וסיכום בין ישראל למצרים על פעילות צה"ל נגד המנהרות בציר פילדלפי.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

עוד דווח הערב כי מערכת הביטחון החלה לגבש תוכנית לפינוי האוכלוסיה מרפיח והיא בוחנת שתי אפשרויות: לפנות את האזרחים לח'אן יונס שמצפון לרפיח או לאפשר חזרה של רבבות מתושבי עזה אל מתחמים מוגדרים בצפון הרצועה.

על פי הדיווח, בישראל בנו תוכנית מפורטת, במסגרת פיילוט, שתאפשר חזרת עשרות אלפי עזתים לצפון הרצועה: תחילה, הקמת מתחמים במרפאות, בתי ספר ומאפיות. בהמשך, הקמת עיר אוהלים בסמוך. לאחר מכן, הכנסת מזון, מים וציוד הומניטרי בצורה שוטפת ממעברי ארז וקרני בצפון הרצועה. לבסוף, העברת אחריות על השטח לגורמים מקומיים בעזה, צעד בו עוסק מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

הפופולריים