חשיפת כאן חדשות

הממשל האמריקני נערך להטלת סנקציות על חיילי צה"ל שפועלים באיו"ש

ארה"ב נערכת להטלת סנקציות על חיילי צה"ל שפועלים באיו"ש
על פי דוח פנימי של משרד החוץ, אם הפרקליטות הצבאית לא תגיש לממשל האמריקני תשובות לשורת טענות שהוגשו לממשל נגד חיילים ויחידות צה"ל שפועלות בגדה המערבית תוך פחות מ-60 יום - יוגשו סנקציות גם נגד חיילים, ביניהם מפקדים בצה"ל • כל הפרטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילים עוקץ
צילום: דובר צה"ל

חשיפת כאן חדשות: הממשל האמריקני נערך להטלת סנקציות על חיילי צה"ל שפועלים בגדה המערבית, כך עולה מתוך דוח פנימי של משרד החוץ והגיע לידי כאן חדשות. פרטי הדוח, שנחשפו הערב (שישי) בחדשות שישי בכאן 11, מעלים שורת טענות שהוגשו לממשל נגד יחידות של צה"ל שפועלות באזור יהודה ושומרון. 

לפי הדוח, אם הפרקליטות הצבאית לא תגיש לממשל האמריקני תשובות תוך פחות מ-60 יום - יוגשו סנקציות גם נגד חיילים, ביניהם מפקדים בצה"ל. בנוסף, מהדוח עולה כי ממשל ביידן הזהיר את ישראל פעמים רבות מפני היעדר אכיפה כלפי אלימות של מתנחלים נגד פלסטינים - והתשובות של ישראל לא היו מספקות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בישראל לוקחים ברצינות את האיומים של ממשל ביידן ואף נערכים להרחבת הצו נגד נבחרי ציבור, ביניהם ראשי רשויות באיו"ש ואף חברי כנסת ושרים. בשבוע הבא צפוי להתקיים דיון בין-משרדי בנושא בשיתוף הפרקליטות הצבאית כדי לראות איך אפשר להימנע מהרחבת הצו.

הפופולריים