רשת ב

משפחות חטופים מגיבות לסמוטריץ': "נפגעתי בשם אחי"

משפחות חטופים מגיבות לסמוטריץ': "נפגעתי בשם אחי"
שר האוצר אמר בריאיון כי השבת החטופים היא "לא הדבר הכי חשוב" • אביו של החטופים שגיא דקל וטל שוהם הגיבו לאמירה השנויה במחלוקת: "הייתי מצפה שנשמע כאלה דברים מאיזה אספסוף קטן שלא מבין" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
- צילום: -

משפחות חטופים הגיבו היום (רביעי) לדבריו השנויים במחלוקת של שר האוצר סמוטריץ', שאמר במהלך ריאיון לכאן רשת ב כי השבת החטופים היא "לא הדבר הכי חשוב". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

פרופ' יונתן דקל חן, אביו של החטוף שגיא דקל ותושב ניר עוז, יצא נגד הדברים של השר בתוכנית "בחצי היום" עם אסתי פרז: "יש לנו בור בעם מאז 7 באוקטובר, אולי הוא (סמוטריץ') לא חש בזה. אי אפשר לאחות את הבור בלי להשיב את החטופים הביתה".

"הייתי מצפה שנשמע כאלה דברים מאיזה אספסוף קטן שלא מבין מה זה עם ישראל - ואומנם יש לנו אותם בקבינט. הייתי מעדיף להאמין שאין לנו אנשים חסרי לב ושכל שכאלה", הוסיף פרופ' דקל חן. 

עוד אמר כי לטעמו, השבת החטופים לא סותרת את השמדת חמאס - וכי מדובר בשתי מטרות נעלות: "אין אפשרות לניצחון למדינת ישראל והחברה הישראלית מבלי להחזיר את החטופים בחיים. לא צריך לשכנע אותי להשמיד את חמאס, אני יושב קילומטר וחצי מביתי שהיה בניר עוז, זה מובן מאליו עבורי".

 האזינו לריאיון עם יונתן דקל חן בכאן רשת ב

מור קורנגולד, אחיו של טל שוהם שנמצא בשבי בעזה, הגיב גם הוא לדברים של השר סמוטריץ' בתוכנית "סדר יום" עם תמר אלמוג. אשתו של טל, עדי שוהם, כמו גם שני ילדיהם נווה ויהל, נחטפו עמו מקיבוץ בארי ביום הטבח - ושוחררו במסגרת העסקה לפני כשלושה חודשים. "זה מזעזע בעיניי, אבל אני לא מופתע מהבן אדם. אני רוצה להזכיר לו שמדובר בחיי אדם - אם לא נחזיר אותם, נצטרך לעשות משא ומתן על 134 ארונות. נכון, היה מבצע אחד מוצלח, אבל עוד ארבעה לא (מוצלחים)", אמר על דבריו של שר האוצר. 

"אני לא מאמין שהאמירה (של סמוטריץ') משקפת את כל הדעות בקבינט", הוסיף. "זה הדבר הכי לא רגיש שמישהו יכול להגיד, אני נפגעתי מהאמירה הזאת בשם אח שלי. אף אחד מטעם סמוטריץ' לא דיבר איתנו, ברמה האישית, אני לא רוצה שידברו איתי. ראיתי שהוא הוציא הבהרה שהוא איתנו - אבל לא צריך. אמרת את הדברים, פגעת, תעמוד מאחורי זה". 

"הילדים ואשתו חזרו, אבל נפשית הם עדיין בעזה והם צריכים את אבא שלהם", סיפר על נווה בן ה-8 ויהל בת ה-4. "מצבם הנפשי הוא לא טוב, כי אי אפשר לחזור לשגרה ולשקם את הנפש כשאבא עדיין שם. הילדים לא מפסיקים לשאול על אבא". 

 האזינו לריאיון עם מור קורנגולד ברשת ב

 

 

 

הפופולריים