הטרור הפלסטיני

פיגוע ליד עלי: אוריה הרטום בן ה-16 ויצחק צייגר בן ה-57 נרצחו

שני נרצחים בפיגוע ירי בתחנת דלק סמוך לעלי
אוריה הרטום בן ה-16.5 ויצחק צייגר בן ה-57 נרצחו בפיגוע • המחבל: מוחמד מנאצרה, שירת במשטרה הפלסטינית • בעל החומוסייה בתחנת הדלק, שנטרל את המחבל: "הוא התחיל להסתער לכיווני, הורדתי אותו והמשכתי בסריקות" • מדובר בתחנת דלק בה אירע פיגוע ביוני האחרון, בו נרצחו ארבעה ישראלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנרצחים בפיגוע סמוך לעלי: יצחק צייגר ואוריה הרטום - 29.02.24
צילום: ללא קרדיט

שני ישראלים, יצחק צייגר בן ה-57 ואוריה הרטום בן ה-16.5, נרצחו היום (חמישי) בפיגוע ירי ליד עלי שבבנימין. מחבל פתח באש אל תחנת הדלק הסמוכה ליישוב. השניים נפצעו אנוש וזמן קצר לאחר מכן נקבע מותם. בעל החומוסייה שבתחנת הדלק ניטרל את המחבל. המחבל, מוחמד מנאצרה, שירת במשטרה הפלסטינית ובשנת 2019 שוחרר מהכלא בישראל, אחרי שריצה מאסר על עבירות אמל"ח. צה,ל מיפה הלילה בקלנדיה את בית המחבל.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

יצחק צייגר התגורר בשבי שומרון וממועצה אזורית בנימין נמסר: "יצחק התנדב לאורך שנים בארגוני ההצלה והחירום וסייע במסירות לכל נצרך. המחבל הפתיע אותו וירה בו בשעה שתידלק בתחנת הדלק. יצחק הספיק לשלוף את האקדח כדי להשיב אש אך נהרג מאש המחבל". אוריה, התגורר ביישוב דולב והיה תלמיד הישיבה התיכונית בשומריה. הותיר אחריו הורים וחמישה אחים. הוריו גדי ונעמה: "אוריה נער טהור וישר דרך. זכינו לגדל נער צדיק וקדוש".

תיעוד חיסול המחבל

אביעד גזבר, בעל החומוסייה בתחנת הדלק, שנטרל את המחבל בעלי מסר: "שמעתי יריות, הייתי בתוך החומוס. נתתי כדור כדי שהמחבל יבין שאני פה. ראיתי שהוא רואה אותי. הוא התחיל להסתער לכיווני, הורדתי אותו והמשכתי בסריקות".

יו"ר היישוב עלי, אריאל אלמליח, מסר הערב לכאן רשת ב כי אחד מעובדי החומוסייה שבתחנת הדלק חיסל את המחבל. במקביל, דובר מד"א זכי הלר מסר בריאיון לגיא זהר בכאן 11 כי צוותי מד"א קבעו את מותם של הנרצחים במקום. "כשהצוותים שלנו הגיעו למקום, הם זיהו גבר ברכב עם פצע ירי מחוסר הכרה וסמוך לו, בכביש, גבר מחוסר הכרה נוסף". אברהם אפלבאום, חובש מד"א, מסר בריאיון לכאן חדשות: "מהר מאוד הבנו את הסיטואציה, שמעתי את היריות. את המחבל ראינו כשהוא היה ירוי ומחוסר הכרה. אני לא ידעתי מי פגע בו".

בחודש יוני בשנה שעברה נרצחו באותו המקום ארבעה בני אדם. בפיגוע שני מחבלים הגיעו לשער היישוב, ירו לעבר השומר ולאחר מכן המשיכו לתחנת הדלק הסמוכה וירו על עוברי אורח. ישראלי שהיה במקום חיסל את אחד המחבלים והשני נמלט - וחוסל לאחר כשעתיים.

הפופולריים