בלעדי

"הצילו, חטופים": הקלטות הגבורה של אלון שמריז נחשפות

"הצילו, חטופים": הקלטות הגבורה של אלון שמריז נחשפות
בכאן חדשות נחשפו לראשונה ההקלטות מהרגעים שבהם נחלצו שלושת החטופים מידי מחבלי חמאס. לאחר מכן, אלון שמריז הוביל את חבריו יותם חיים וסאמר טלאלקה במסע הישרדות בלב שג'אעיה • המשפחה נאבקת כדי להכיר באלון כחלל צה״ל - הצבא מסרב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפתק שנמצא סמוך לאירוע בו נורו למוות בשוגג החטופים
הפתק שנמצא סמוך לאירוע בו נורו למוות בשוגג החטופים צילום: דובר צה"ל

אלון שמריז הוביל את חבריו יותם חיים וסאמר טלאלקה במסע הישרדות בלב שג'אעיה. לראשונה, נחשפו היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11, ההקלטות מהרגעים שבהם נחלצו שלושת החטופים מידי שוביהם, מחבלי החמאס. ההקלטות, שנמצאו על גופת כלב של עוקץ, ממחישות את עוצמת הגבורה - וגם את עומק ההחמצה. הקלטות הגבורה של אלון שמריז ז"ל שודרו באישור אביו של אלון, אבי שמריז.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

צפו בהקלטה המצמררת

אחרי 65 ימים בשבי, הגיעו כוחות צה"ל למבנה שבו הוחזקו שלושת החטופים בידי מחבלי חמאס - מבלי לדעת שבמקום הזה מוחזקים חטופים. למבנה הזה הוכנס כלב עוקץ, שנהרג מאש המחבלים. אלון, בוגר יחידת יהל"ם, ידע שעל הכלב מותקנת מצלמת גו פרו - וצעק יחד עם חבריו בתקווה שהלוחמים יצילו אותם - אבל לשווא.

צפו בכתבה המלאה 

 

לאחר שנחלצו בעור שיניהם מחוטפיהם, במשך חמישה ימים, הוביל אלון את חבריו במסע הישרדות, כשהם עושים הכל, אבל הכל, כדי שצה"ל יבין שבמרחב הזה נמצאים חטופים. למרות שכל צעד היה זהיר ומחושב, למרות שהם עשו הכל נכון - השלושה נהרגו לבסוף מאש צה"ל, לאחר שזוהו כמחבלים.

יותם חיים, סאמר טלאלקה ואלון שמריז

יותם חיים, סאמר טלאלקה ואלון שמריז

כעת, משפחתו של אלון יוצאת למאבק - להכיר בו כחלל צה"ל. ראש אגף כוח אדם בצה"ל והרמטכ"ל התנגדו - וההחלטה עכשיו בידיים של בג"ץ.

הפופולריים