המתיחות נמשכת

דיווח: לאחר תקרית ההרוגים בצפון הרצועה - ביידן סירב לשוחח עם נתניהו

לאחר התקרית בצפון הרצועה: ביידן סירב לשוחח עם נתניהו
מטעמו של נתניהו נמסר בתגובה: "מלשכת ראש הממשלה כלל לא ביקשו שיחה עם הנשיא אחרי האירוע, וגם האמריקנים, שממילא לא האשימו את ישראל באירוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקרית הדוחק בכניסת הסיוע ההומניטרי לעזה, 29.02.24
צילום: דובר צה"ל

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן סירב לשוחח בטלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר התקרית בצפון רצועת עזה, בה לפי דיווחים פלסטיניים נמחצו למוות 118 עזתים בעת הסתערות על הסיוע ההומניטרי. כך דווח היום (שני) בערוץ סקיי ניוז בערבית. הקרע בין השניים העמיק לאחר שנתניהו לא קיים את התחייבותו לביידן, שהמעברים יישארו פתוחים לכניסת סיוע.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

האירוע התרחש לפני כשבוע לפנות בוקר, עת שמשאיות סיוע הומניטרי נכנסו לצפון הרצועה והמונים התנפלו עליהן. מצה"ל נמסר שכ-1,000 פלסטינים באו מאזור החוף והסתערו על המשאיות, עשרות נהרגו מהדוחק ואחרים נדרסו. בהמשך, לכאן חדשות נודע כי הממשל האמריקני פנה לישראל וביקש הסברים על התקרית.

שעות לאחר התקרית, דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי נשא הצהרה לתקשורת ובה הבהיר כי המונים נהרגו כתוצאה מדוחק שנוצר עקב ההסתערות והוסיף: "לא ירינו לעבר מבקשי הסיוע. הירי בוצע רק מול סיכון, אבטחנו את השיירה ההומניטרית".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לדיווח: "פייק ניוז. מלשכת ראש הממשלה כלל לא ביקשו שיחה עם הנשיא אחרי האירוע, וגם האמריקנים, שממילא לא האשימו את ישראל באירוע, לא ביקשו שיחה עם ראש הממשלה".

הפופולריים