חשיפת כאן חדשות

צה"ל איים לשלול את מענק השחרור לתצפיתניות שיסרבו לשרת במחנה ברמת הגולן

האיום של צה"ל לתצפיתניות שיסרבו לשרת במחנה ברמת הגולן
הוריהן הפגינו היום מחוץ למחנה בגזרת החרמון בדרישה לפגוש את מפקד אוגדת הבשן. הם האשימו: "צה"ל לא הפיק את לקחי 7 באוקטובר. איננו סומכים עוד על הצבא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תצפיתניות 06.11.23
צילום: דובר צה"ל

צה"ל איים לשלול את מענק השחרור לקבוצת תצפיתניות שהודיעה כי היא מסרבת לשרת במחנה ערער ברמת הגולן. כך פורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. הוריהן האשימו: "צה"ל לא הפיק את לקחי 7 באוקטובר. איננו סומכים עוד על הצבא".

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הורי התצפיניות המשרתות במחנה, הנמצא בגזרת החרמון, הפגינו בכניסה למחנה נפח. זאת, בדרישה לפגוש את מפקד אוגדת הבשן, תת אלוף ציון רצון. עוד דרשו לפנות את בנותיהם למחנה עורפי יותר, בטענה כי צה"ל אינו מספק להם את המיגון הנדרש וכי הן חשות סכנה לחייהן.

איתן, אבא של אחת התצפיתניות, קרא בריאיון בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב לאחר הפגישה: "שלא תטעו - הבנות לא ישרתו שם בצורה כזו או אחרת. העבודה שלהן יכולה להתבצע מכל מוצב אחר, אין צורך להשאיר אותן על הגבול. עם כל הכבוד לו, ההסברים של מפקד האוגדה הם ניסיון לסבן אותנו. הוא אמר שהחיילים צריכים אותן שם מנטלית".

הריאיון המלא בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב

בצה"ל הכחישו את הפרסום: "נדגיש כי לא נאמר לתצפיתניות שהן לא יקבלו מענקי שחרור במידה ויסרבו לעבור למחנה ערער". עוד נמסר מצה"ל בתגובה: "צה"ל ער לתחושות התצפיתניות והוריהן. מפקד האוגדה הזמין את הורי התצפיתניות לשיחה, כדי לשמוע את אשר על ליבם ואת הנושאים שמטרידים אותם. חמ"לי התצפיות ממוקמים בהתאם לצורך המבצעי. מגורי התצפיתניות בבסיס ערער נגישים למרחב מוגן, בהתאם לזמן ההתמגנות המוגדר במרחב".

אתמול פורסם בכאן חדשות כי מפקדת מחלקת תצפיתניות במחנה אמרה לחיילות כי בתרחיש של חדירת מחבלים לבסיס עליהן "לבוא לקחת ממנה מפתח ולנעול את עצמן בחדרים". הורי החיילות שהציגו את תרחיש האימים בפני המפקדת אמרו כי בבסיס בו הן משרתות דלתות החדרים עשויות עץ פשוט וכי החדרים עצמם הם ללא כל מיגון.

כשהחיילות הציגו תרחיש נוסף בו שאלו מה עליהן לעשות במצב מלחמה בו מטחי טילים רציפים נורים על הבסיס, ענתה להן מפקדת הפלוגה כי יהיה עליהן "לעלות על אוטובוס שימתין להם בשער כדי לקחת אותן מהבסיס, או שלחילופין יפנו אותן ברגל".

הפופולריים