תיעוד: חמושים פלסטינים יורים בסביבת אזרחים עזתים לפני כניסת סיוע הומניטרי

תיעוד: חמושים פלסטינים יורים בסביבת אזרחים עזתים
בהודעת דובר צה"ל נאמר כי לא בוצע ירי של כוחות צה"ל לעבר שיירת הסיוע בכיכר כווית וכי צה"ל ממשיך בתחקור האירוע "תוך מאמץ עצים בהכנסת סיוע הומניטרי לתושבי הרצועה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד: חמושים פלסטינים יורים בסביבה אזרחית בעזה לפני כניסת שיירת סיוע
צילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל פרסם הערב (שישי) תיעוד של חמושים פלסטינים יורים בסביבת אזרחים עזתים, כשעה לפני כניסה שיירת הסיוע ההומניטרי במרחב דרום זיתון. בהודעת דובר צה"ל נאמר כי לא בוצע ירי של כוחות צה"ל לעבר שיירת הסיוע בכיכר כווית וכי צה"ל ממשיך בתחקור האירוע "תוך מאמץ עצים בהכנסת סיוע הומניטרי לתושבי הרצועה, בזמן שמחבלי חמאס פוגעים בתושבי עזה ומפיצים שקרים במטרה להאשים את מדינת ישראל בכך". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לאחר תחקיר שנעשה הלילה, צה"ל הבהיר הבוקר כי לא ירה אמש לעבר שיירת הסיוע בצפון הרצועה. אמש נטען בכמה דיווחים מעזה כי עשרות אזרחים נהרגו ונפצעו בתקיפה של צה"ל, אך בצבא מבהירים כי "לא היה ירי של כוחותינו באזור".

מהתחקיר עלה כי חמושים פלסטינים ירו בקרבת אזרחים שהמתינו לשיירת הסיוע, והמשיכו לירות גם לאחר שהמשאיות הגיעו וההמון החל לבזוז אותן. זוהו גם אזרחים שנדרסו על ידי המשאיות. צה"ל ממשיך בתחקור האירוע. עוד נאמר בהודעת דובר צה"ל כי ארגוני הטרור מפיצים שקרים כדי להלהיט את הרוחות ביום שישי הראשון של חודש רמדאן.

משרד הבריאות בעזה, הכפוף לחמאס, דיווח הלילה על 20 הרוגים בתקרית ועל יותר מ-150 פצועים. הידיעה בנושא פורסמה גם ברשת CNN.

הפופולריים