דובר צה"ל: החיילים לא ביצעו ירי אל שיירת הסיוע ברצועה

דובר צה"ל: החיילים לא ביצעו ירי אל שיירת הסיוע ברצועה
מהתחקיר עלה כי חמושים פלסטינים ירו בקרבת אזרחים שהמתינו לשיירת הסיוע, והמשיכו לירות גם לאחר שהמשאיות הגיעו וההמון החל לבזוז אותן. זוהו גם אזרחים שנדרסו על ידי המשאיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

צה"ל לא ירה אמש אל שיירת הסיוע בצפון הרצועה. כך הבהיר היום (שישי) דובר צה"ל לאחר תחקיר שנעשה הלילה. אמש נטען בכמה דיווחים מעזה כי עשרות אזרחים נהרגו ונפצעו בתקיפה של צה"ל, אך בצבא מבהירים כי "לא היה ירי של כוחותינו באזור".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מהתחקיר עלה כי חמושים פלסטינים ירו בקרבת אזרחים שהמתינו לשיירת הסיוע, והמשיכו לירות גם לאחר שהמשאיות הגיעו וההמון החל לבזוז אותן. זוהו גם אזרחים שנדרסו על ידי המשאיות. צה"ל ממשיך בתחקור האירוע. עוד נאמר בהודעת דובר צה"ל כי ארגוני הטרור מפיצים שקרים כדי להלהיט את הרוחות ביום שישי הראשון של חודש רמדאן.

משרד הבריאות בעזה, הכפוף לחמאס, דיווח הלילה על 20 הרוגים בתקרית ועל יותר מ-150 פצועים. הידיעה בנושא פורסמה גם ברשת CNN.

בחודש שעבר דיווחו הפלסטינים על יותר מ-100 הרוגים ועל כ-700 פצועים בכיכר א-נאבולסי, שמדרום לעיר עזה. האירוע התרחש לפנות בוקר, אז הוכנסו משאיות הסיוע לצפון הרצועה. מצה"ל נמסר שכ-1,000 פלסטינים באו מאזור החוף והסתערו על המשאיות. עשרות נהרגו מהדוחק ואחרים נדרסו. 

מצה"ל נמסר אז כי התקבל דיווח שחמושים ירו ופגעו במשאיות. חלק מההמון נע לעבר כוח צה"ל שהיה במקום וסיכן אותו. החיילים ירו באוויר ולאחר שכמה מהמפגינים המשיכו להתקרב - ירו ברגליהם.

 

הפופולריים