דיווח על תקיפה במזרח סוריה: "נהרגו מפקדים במיליציות פרו איראניות"

דיווח: מפקדי מיליציות פרו איראניות חוסלו בתקיפה בסוריה
מרכז המעקב הסורי האופוזיציוני דיווח על כמה פיצוצים שנשמעו באזור שיש בו נוכחות של מיליציות פרו איראניות - בזמן שכלי טיס לא מזוהים חגו באוויר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה בסוריה
צילום: AFP

הערוץ אל-חדת' הסעודי דיווח הערב (שלישי) על תקיפה בעיר אל-מיאדין במזרח סוריה, ליד גבול עיראק, שבמהלכה נהרגו חמישה מפקדים במיליציות הפרו איראניות - בהם מפקד בחיזבאללה. בדיווח לא נאמר מי הגורם שעומד מאחורי התקיפה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

מרכז המעקב הסורי האופוזיציוני דיווח על כמה פיצוצים שנשמעו באזור שבו יש נוכחות של מיליציות פרו איראניות. זאת בזמן שכלי טיס לא מזוהים חגו באוויר. לדיווח אין אישור לפי שעה וטרם עלו דיווחים דומים בכלי תקשורת המזוהים עם המשטר הסורי.

בשבוע שעבר בוצעו בסוריה שתי תקיפות שיוחסו לישראל - אחת שבוצעה ביום שבת בגבול סוריה-לבנון וכוונה למחסני נשק של חיזבאללה, וכזו שבוצעה ביום חמישי לעבר משאיות באזור אל-בוכמאל בגבול סוריה-עיראק. לפי הבלוג "אינטלי טיימס", המסתמך על גורמי מודיעין, התקיפה בחמישי כוונה למשאיות שהעבירו נשק איראני לחיזבאללה - מעיראק לסוריה ומשם ללבנון. העברת נשק הזו בוצעה על ידי יחידה 700, יחידת האספקה והלוגיסטיקה של כוח קודס האיראני, שבראשה עומד פונקציונר איראני המכונה גאל פרסת.

יחידה 700 פועלת בשיתוף פעולה עם יחידה 18700 בכוח קודס, שממוקמת בסוריה ועושה שימוש בתשתיות לוגיסטיות באזור על מנת לשנע נשק ללבנון. אתמול נחשף בחדשות הערב בכאן 11 גורם מרכזי בציר ההברחות לחיזבאללה - סעיד דאראני, גורם איראני שמגיע לסוריה לעיתים קרובות לטובת פגישות עם גורמי העברות שונים וקידום העברות נשק לזירה.

מי שמסייעת לאותן העברות נשק היא מיליציה שיעית עיראקית פרו-איראנית בשם החיידיריון, ששמה ידוע הרבה פחות. החיידיריון אחראית על העברת הנשק בשטח עיראק, ומסיעת בחציית המשאיות דרך מעברי הגבול לסוריה. נראה שבזמן האחרונה ישראל צדה את משאיות הנשק האלה ביתר שאת, וגם האישים העומדים במוקד ציר הברחות האיראני נמצאים על הכוונת.

הפופולריים