הפיגוע בבנימין

הפיגוע בבנימין: רחפן שמר על "קשר עין" עם המחבל, אך הסוללה נגמרה - לפני שמסוק הקרב הספיק להגיע

רחפן צפה על המחבל, אך הסוללה נגמרה - לפני שהמסוק הגיע
עוד לפני שהקרב בבנימין הדרדר לירי צליפה ונפגעים ישראלים, הייתה הזדמנות לחסל את המחבל, אך סוללת הרחפן ש"שמר על קשר עין" איתו, נגמרה זמן קצר לפני שמסוק הקרב הגיע למקום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פיגוע ירי סמוך ליישוב דולב
צילום: דוברות בנימין

תחקיר הקרב עם המחבל מהפיגוע סמוך לדולב, שנמשך כחמש שעות וגבה שמונה נפגעים ישראלים - עדיין בתחילתו, אך התמונה הולכת ומתבהרת ככל שעובר הזמן. אמש (שישי) בחדשות שישי בכאן 11 פורסמו פרטים חדשים מתוכו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הפיגוע התחיל בשעה 05:15 כשהמחבל פתח באש לעבר רכב הסעות, מיניבוס. מהירי לא היו נפגעים, אך נגרם נזק. 36 דקות אחר כך, רחפן של כיתת הכוננות, של אחד היישובים הסמוכים, כרם רעים, זיהה באופן חד משמעי את המחבל חמוש ומסתתר בשיחים.

הרחפן שמר על "קשר עין" עם המחבל במשך קרוב לשעה, אבל אז, נגמרת לו הסוללה. כשזאת נגמרה, יש חלון זמן מסוים, של כמה דקות, שבו כבר אין "קשר עין" עם המחבל ואין זיהוי רציף שלו. בערך בשעה 06:45 הגיע מסוק קרב, אך בשלב זה הוא כבר לא זיהה את המחבל.

משמע, היה חלון זמן, בשלבים ראשונים של האירוע, שכלל הנראה היה אפשרי לחסל את המחבל, אך הקרב הדרדר לכדי צליפה ונפגעים. עם זאת, בסופו של דבר, נותרה השאלה - איך קורה ששני מסוקי קרב, זיק, יחידת דובדבן, פיקוד העורף ועוד הרבה כוחות בשטח, לא הצליחו במשך חמש שעות לחסל מחבל אחד, לאור יום, ביהודה ושומרון.

הפופולריים