כאן רשת ב

סמ"ר דולב אמויאל שמע את מצוקת חבריו בנחל עוז, נסע לעוטף כדי לנסות להציל את חבריו בקרב - ממנו לא חזר

דולב אמויאל נסע לסייע לחבריו בקרב בעוטף - ממנו לא חזר
סמ"ר דולב אמויאל נפל ב-7 באוקטובר במשימת חילוץ פצועים ממוצב פגה • אביו יניב סיפר על האדם שהיה, על הנחישות שלו להגן על המדינה ולעזור לחבריו, ועל הודעות הפרידה ששלח למשפחה | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דולב אמויאל
צילום: .

אביו של סמ"ר דולב אמויאל, לוחם בגדוד 13 שנפל בקרב בנחל עוז לאחר שהגיע לסייע לחבריו מחופשה בבית, שוחח היום (שני) עם קרן נויבך בכאן רשת ב, ושיתף בסיפור הגבורה של בנו המנוח.

סמ"ר אמויאל, שהיה לוחם בגדוד 13 בפלוגה ב' של גולני במוצב נחל עוז, נהרג מפגיעת טיל קורנט כאשר חילץ פצועים סמוך למוצב פגה. דולב היה אמור לצאת לטיול משתחררים ואז לחופשת שחרור ב-8 באוקטובר - אך בבוקר 7 באוקטובר, הוא יצא לעוטף עזה להילחם. בבוקר הטבח, חברו ששהה באזור, אמר לו: "שמע דולב, אם תוך שעה לא מגיע סיוע, אנחנו מתים פה" - והוא מיהר ונסע לאזור ללא היסוס. 

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים
שמות הנופלים והנופלות

דולב שב לביתו שבנתניה ביום חמישי, ויצא לחגוג במסיבה שהתקיימה במקום בו התקיימה מסיבת הנובה בחניון רעים יום אחר כך. הוא חזר הביתה ביום שישי בארבע אחר הצהריים והלך לישון. אביו של דולב, יניב אמויאל, סיפר על השתלשלות האירועים ב-7 באוקטובר: "התעוררתי מטלפון ומיד הערתי את דולב. הוא התעורר והתקשר לחברו במוצב נחל עוז, והיה נחוש להגיע לשם אחרי מה ששמע ממנו. הוא רצה לקחת את הרכב ומיד לנסוע, עצרתי אותו כי הוא היה עם מחסנית אחת".

יניב סיפר: "ב-12:00 לקחתי אותו לאשדוד ושם הוא חבר לעוד לוחמים והגיע לעוטף. הורדתי אותו שם התחבקנו וזאת הפעם האחרונה שראיתי אותו. בדרך הוא כבר אמר לי 'אבא, יש לי הרגשה לא טובה', ניסיתי לעודד אותו ואמרתי לו שזה טוב שהוא מפחד וככה הוא ישמור על עצמו".

סמ
סמ"ר דולב אמויאל

דולב וקבוצת הלוחמים חברו לשלושה רכבים צבאיים והחלו לסייע בחילוץ פצועים. בהמשך הוא הצטרף לכוח שיצא למשימת חילוץ במוצב פגה: "דיברתי עם דולב לקראת 16:00 והוא אמר לי שהם מפנים פצועים".

יניב סיפר על השיחה האחרונה שלו עם בנו: "דולב התווכח עם לוחם על אחד הרכבים והתעקש לעלות במקומו לרכב. הוא שלח לי, לסבתא שלו ולאמא שלו הודעות פרידה. הספקתי לדבר איתו כמה דקות לפני שהוא נהרג. בשיחה הזו הוא אמר: 'אבא, אתה צריך ללכת להיות עם אמא ואור', אחיו, ו'אתם צריכים לחזק אחד את השני'".

סמ
סמ"ר דולב אמויאל

אביו סיפר על האדם שהיה דולב ועל האובדן הכבד של המשפחה: "הוא היה ילד מאוד מיוחד. יפה תואר, מואר, שמח וחייכן - אין תמונה אחת שהוא לא חייך בה. מי שהכיר אותו התאהב בו מהשנייה הראשונה. הוא היה מנהיג מלידה. האובדן מבחינתנו הוא עצום וריסק את כולנו. אנחנו משפחה מאוד מגובשת, הוא היה נכד בכור וילד בכור. הייתה לו חברה ארבע וחצי שנים".

הפופולריים