תמיכה מכיוון לא צפוי: הקולות הערביים אחרי המתקפה מאיראן

תמיכה מכיוון לא צפוי: הקולות הערביים אחרי המתקפה מאיראן
המתקפה האיראנית על ישראל סוכלה כמעט במלואה, גם בעזרת מדינות ערביות, וקולות שתומכים בישראל בעקבות המתקפה של איראן נשמעו מערב הסעודית ועד סוריה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רקטות טילים איראן הר הבית אל אקצא כיפת הסלע
צילום: ללא

קולותיהם של תושבים במדינות ערביות שהסתייגו מהתקיפה האיראנית הובאו היום (שני) ברשת ב. זאת לאחר ביקורת איראנית כלפי אותן מדינות ערביות שסייעו לישראל במתקפת הכטב"מים והטילים של איראן לעבר ישראל ביום שבת שסוכלה כמעט באופן מלא, גם בעזרת אותן מדינות ערביות בראשות קואליציה שהובילה ארצות הברית.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

סולטאן, תושב ריאד שבערב הסעודית אמר לכאן חדשות: "הביקורת על המדינות הערביות שהשתתפו בבלימת התקיפה מגיעה רק מאיראן והזנבות שלה. בעוד שהשאר מבינים שלסעודיה ולירדן יש זכות לגיטימית להגן את המרחב האווירי שלה".

בשיחה סולטאן אף הודה לישראל על כך שסיכלה את המתקפה האיראנית שגם נצפתה מעל כיפת הסלע באזור הבית. לדבריו של סולטאן, ישראל יצאה עם ידה על העליונה בסיום המתקפה האיראנית.

עוד הוסיף סולטאן כי: "ישראל נחלה ניצחון מזהיר למרות שטחה הקטן יחסית, בעוד שאיראן הובכה במישור הצבאי ונחלה כישלון חרוץ. המסר שלי לישראל הוא שתמשיכו להגן על עצמכם, שאלוהים יברך את המאמצים שלכם ושהוא ישמור עליכם".

בנוסף, דווח כי במעוזי השליטה של מתנגדי משטר אסד בצפון מערב סוריה שבעבר חווה תקיפות איראניות שניסו לדכא את ההתקוממות נגד השליט הסורי, הביעו תקווה שהמתקפה האיראנית לא תגרום לישראל לחדול ממאמציה לפגוע באיראן.

מפת השיגורים במתקפה האיראנית (דובר צה"ל)

טארק אל-עוכאלה איש אופוזיציה בצפון מערב סוריה אמר: "אנחנו באידליב, צפון מערב סוריה, מגנים את ההפצצה האיראנית האכזרית נגד ישראל. מאחלים כל טוב לעם בישראל ואנחנו מקווים שישראל תמשיך להפציץ את האתרים של איראן בסוריה ושהיא תגרש אותה משם".

השאלה הגדולה היא האם הקולות האלה ששידרנו ושיתוף הפעולה חסר התקדים בין ישראל למדינות האזור נגד המתקפה האיראנית הם אירוע חולף או אירוע שיכול לשנות את פני המזרח התיכון.

הפופולריים