פרסום ראשון

לקראת מבצע ברפיח? ראש השב"כ והרמטכ"ל פגשו את ראש המודיעין המצרי

ראש השב"כ והרמטכ"ל פגשו את ראש המודיעין המצרי בקהיר
הבכירים נפגשו עם עבאס כאמל, בכיר המודיעין המצרי. יציאתם למצרים נערכה ברקע ההכנות של צה"ל לכניסה לרפיח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
AP Photo/Fatima Shbair
צילום: AP Photo/Fatima Shbair

הרמטכ"ל הרצי הלוי וראש השב"כ רונן בר, ביקרו הבוקר (רביעי) בקהיר ונפגשו עם ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל. יציאתם של שני הבכירים למצרים נערכה ברקע ההכנות המתקדמות של צה"ל לתמרון קרקעי ברפיח וחשש של המצרים מנהירת המוני עזתים לשטחה של מצרים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

כחלק מהתמרון בצה"ל נערכים גם למנוע בריחה של עזתים דרך ציר פלדלפי. כמו כן, אתמול דווח בכאן חדשות שבצה"ל נערכים להתחיל בפינוי אוכלוסייה מרפיח, לקראת תמרון קרקעי, "בקרוב מאוד". על פי הערכות, זמן פינוי האוכלוסיה למחסות במרכז ודרום הרצועה יימשך בין ארבעה לחמישה שבועות.

לפי התוכנית של צה"ל, הפלסטינים שנמצאים ברפיח יידרשו להתפנות למתחמי אוהלים שהוקמו בחודשים האחרונים, ונבנו על ידי גורמי סיוע בין לאומיים לצד מדינות נוספות. על סמך התוכנית שהוצגה לאמריקנים ולגורמים נוספים באזור, ההתקדמות של צה"ל ברפיח תיעשה בשלבים ולפי חלוקה לאזורים מוגדרים. זאת כאשר האוכלוסייה המקומית תעודכן מראש לפני תנועת כוחות צה"ל, כך שיתאפשר לאוכלוסייה להתפנות מהאזור בשלבים.

בצה"ל אישרו בתחילת השבוע את התוכנית העדכנית לרפיח בפעם הרביעית, לאחר שבוצעו בה שינויים קלים. זאת בין היתר, בשל השגותיהם של האמריקנים, שהביעו בהתחלה התנגדות נחרצת לתמרון ברפיח מחשש לפגיעה באזרחים.

עם זאת, גורם ביטחוני מסר כי בארצות הברית מבינים את הצורך במבצע, וכבר לא מתנגדים. הגורם אמר: "אנחנו נערכים להקים חמ"ל משותף עם ארצות הברית. אנחנו מבינים את החשש, אבל לא נוכל להשלים את המבצע בלי להיכנס לרפיח, דבר שיכול לסייע גם בלחץ - שיביא למפנה בסוגיית החטופים".

בצל היערכות בצה"ל למבצע, הדרגים המדיניים הבכירים דנו לאחרונה באפשרויות לפעילות ברפיח. בנוסף, הדרג המדיני דן בשינויים אפשריים מצידה של ישראל במתווה המשא ומתן כדי להניע את העסקה לשחרור החטופים.

הפופולריים