גלנט ביקש לשחרר גופת אסיר ביטחוני - בן גביר טען שזו פגיעה במו"מ לעסקת חטופים

גלנט ביקש לשחרר גופת מחבל - בן גביר טען שזו פגיעה במו"מ
מקורבים לשר לביטחון לאומי בן גביר אמרו ל"כאן חדשות": "מצער מאוד שהכל פעם עולה סוגיית שחרור גופות עצורים ביטחוניים השר גלנט כמעט תמיד בעד שחרור, הוא שוכח שחמאס מבקשים גם גופות מחבלים ישראליים" | המתיחות הארוכה בין השרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר ויואב גלנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המתיחות הבאה בממשלה? שר הביטחון יואב גלנט החליט לשחרר לקבורה את כארים אבו סלאח, אסיר ביטחוני ערבי-ישראלי מסכנין, לאחר שמת השבוע בכלא, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר טען שמדובר בפגיעה במשא ומתן לשיחרור השבויים והנעדרים, כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב עם אילאיל שחר. 

מקורבים לשר לביטחון לאומי בן גביר אמרו ל"כאן חדשות": "מצער מאוד שהכל פעם עולה סוגיית שחרור גופות עצורים ביטחוניים השר גלנט כמעט תמיד בעד שיחרור, הוא שוכח שחמאס מבקשים גם גופות מחבלים ישראליים". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

שר הביטחון גלנט סירב לשחרר את גופת המחבל ווליד דקה, שהיה מעורב בחטיפתו ורציחתו של החייל משה תמם ז"ל. בני משפחתו של דקה פנו לבית המשפט העליון לקבלת סעד לשחרור גופתו. עקב הדיון שצפוי בבג"ץ על החזרת גופתו של המחבל וליד דקה - במטה לביטחון לאומי ביקשו את חוות דעתו של השר איתמר בן גביר, על אף שההחלטה היא בסמכותו של שר הביטחון יואב גלנט. כך פורסם אתמול בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בחוות הדעת שסופקה מטעם המשרד לביטחון לאומי נטען שקיים חשש להפרות סדר קשות בעת שחרור גופתו של המחבל בעיצומה של מלחמה, וכי יש להשאירה כדי שתיכלל במסגרת המשא ומתן לשחרור חטופים.

היחסים בין שר הביטחון גלנט לשר לביטחון לאומי בן גביר עלו על שרטון לא פעם. בתחילת חודש מרץ דאשתקד, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ניסה להתקשר לשר הביטחון יואב גלנט לאחר חשיפת כאן חדשות כי שניים מהחשודים בהתפרעויות בחווארה נשלחו למעצר מנהלי - אך גלנט, מי שחתם על צו המעצר, לא ענה לו. בן גביר דן בנושא המעצרים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר לו כי מדובר בצעד לא דמוקרטי ושזה לא הזמן למעצרים כאלה, לנוכח הפיגועים הקשים באותם הימים. יממה לאחר מכן, שר הביטחון יואב גלנט אמר לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כי יפסיק לדבר איתו אם הוא ימשיך לפרסם את תוכן השיחות הפרטיות ביניהם לתקשורת, כפי שעשה, לדבריו, כבר שלוש פעמים.

ביולי האחרון, השניים התעמתו בדיון שנערך בלשכת ראש הממשלה על הפשיעה בחברה הערבית. שבוע לאחר מכן, שר הביטחון יואב גלנט קיים דיון על אלימות מתנחלים ביהודה ושומרון ודרש את מפקד מחוז ש"י במשטרה לדיון, השר לביטחון לאומי סירב להגעתו של המפקד. באותו החודש, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר כי הוא סירב לשמוע בכנסת את המפקדים מהמטכ"ל, ראש אגף המודיעין וראש אגף המבצעים, שהגיעו להזהיר מהשלכות הרפורמה המשפטית על הצבא. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, תקף בן גביר את גלנט ואמר: "עושים קמפיין פוליטי בתוך הצבא, יש מי שמנסה להפוך את צה"ל לימין מול שמאל - איזה מין דבר זה שהולכים אלופים וקצינים בצה"ל כדי להסביר לנו על החוק? אנשים לא הצביעו ליכוד בגלל יואב גלנט, שמח שהתעקשתי שליכודניקים לא יתקפלו".

בחודש נובמבר, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר טען כי שר הביטחון יואב גלנט זימן לשיחת נזיפה את מפקד מחוז ש"י במשטרה, ניצב עוזי לוי, על כך שלטענתו משטרת ש"י לא עוסקת מספיק באכיפה נגד מתיישבים, ועסוקה בעיקר בפשיעה לאומנית של ערבים ביו"ש. בלשכת בן גביר טענו כי הדבר נעשה למרות שלשר הביטחון אין סמכות לשוחח עם קצינים במשטרה ולזמנם לשיחות, ללא אישור מהשר לביטחון לאומי.

 

 

 

הפופולריים