מול נתניהו: גלנט ובן גביר התעמתו על צווי המעצר המנהליים

מול נתניהו: גלנט ובן גביר התעמתו על צווי המעצר המנהליים
שר הביטחון עקץ את השר לביטחון לאומי על דרישותיו בדיון בלשכת רה"מ בנושא הפשיעה בחברה הערבית: "זה שיש לך התנסות בזה לא הופך אותך למומחה". בן גביר השיב: "אתה מוציא צו מנהלי למזיקים לרכוש - אני רוצה צווים לרוצחים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר ויואב גלנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הביטחון יואב גלנט והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר התעמתו ביום שני בדיון שנערך בלשכת ראש הממשלה על הפשיעה בחברה הערבית. כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11.

גלנט תקף את בן גביר על המחלוקות בין שני המשרדים, ואמר כי צווי המעצר הם "גם נגד ערבים וגם נגד יהודים", ושאל אותו "איך זה מתיישב עם המאבק האגרסיבי שלך נגדי ונגד השב"כ על צווים מנהליים?". בן גביר השיב לו: "אני מכיר את החומרים, אתה מוציא צו מנהלי לאנשים שמזיקים לרכוש (מתנחלים), אני רוצה צווים לרוצחים". בתגובה, גלנט עקץ: "זה שיש לך התנסות בזה לא הופך אותך למומחה".

בשלב זה של השיחה התערב ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "האזרחים הערבים חיים בגיהינום. תמיד התנגדתי לכלים האלה, אבל כשמשתמשים בהם כדי לעצור את הדבר הנורא הזה, את הסרטן המתפשט הזה - אפשר לאזן ולהשתמש בצווי הגבלה". בן גביר השיב לו כי מדובר ב"ביטחון הציבור". 

עמדת הייעוץ המשפטי גם היא לא לצידו של השר בן גביר. המשנה ליועצת המשפטית לממשלה לתפקידים מיוחדים, שרון אפק, התייחס לדרישה של השר ואמר: "צריך משהו מידתי שחל על ראש ארגון פשע, סכנה ממשית והרחקה של מספר שבועות. שר לא אמור להחליט, אלא הגורם הבכיר במשטרה". לדבריו של בן גביר כי מדובר בביטחון המדינה השיב: "זה מעשה פלילי סופר חמור".

הדיון במשרד ראש הממשלה נוטה באופן כמעט ברור לעמדת מערכת הביטחון והשר גלנט, שמתנגדים ליוזמה של בן גביר - אולם נתניהו אפשר לשניים להמשיך בדיונים מבלי לקבל החלטה סופית.

הפופולריים