פרסום ראשון

ראש אמ"ן המיועד בינדר ביקש להתמנות אחרי התחקירים - גלנט והלוי סרבו

ראש אמ"ן הבא ביקש להתמנות אחרי התחקיר, גלנט והלוי סרבו
הרמטכ"ל ושר הביטחון ספגו ביקורת של גורמים צבאיים וביטחוניים על המינויים במטה הכללי, שלפיה האנשים שמונו ראויים אך "התהליך עקום". לדברי הגורמים, "הם קובעים עובדות לבאים אחריהם - זו שחצנות, יהירות וניתוק"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלומי בינדר
צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף שלמה בינדר, שמונה לאחרונה לראש אגף המודיעין הבא, ביקש להתמנות לתפקיד רק לאחר סיום תחקירי מחדל 7 באוקטובר, אך הרמטכ"ל הרצי הלוי ושר הביטחון גלנט החליטו למנות אותו בכל זאת - כך פורסם הערב (שישי) בחדשות הערב בכאן 11.

הלוי וגלנט ספגו ביקורת של גורמים צבאיים וביטחוניים על המינויים במטה הכללי, שלפיה האנשים שמונו ראויים אך "התהליך עקום ולא הכרחי, והדחיפות מיותרת". לדברי הגורמים, "גלנט והלוי קובעים עובדות לבאים אחריהם - זו שחצנות, יהירות וניתוק". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי 

"שר הביטחון והרמטכ"ל ממנים את ראש אמ"ן, המעריך הלאומי של מדינת ישראל, כאשר האגף קורס ואין רח"ט מחקר. בינדר היה ראש חטיבת המבצעים ב-7 באוקטובר והתחקירים עדיין לא הסתיימו, כשהתנהלות החטיבה היא אחד הכשלים של המלחמה", אמרו הגורמים.

הגורמים הצבאיים והביטחוניים מתחו ביקורת גם על מינויו הצפוי של תת-אלוף דן גולדפוס, מפקד אוגדה 98, לתפקיד מפקד הגיס הצפוני ומפקד מערך התמרון בזרוע היבשה. "השאלה היא מדוע רגע לפני לחימה אפשרית בלבנון מפקד האוגדה המתמרנת המרכזית של צה"ל עם הניסיון הרב ביותר מוחלף", אמרו. 

עוד אמרו הגורמים כי "הלוי וגלנט ישבו שבועיים, למדו, ראיינו, ועשו סבב איכותי. בהמשך ישבו עם ראש הממשלה נתניהו והציגו לו את המינויים, כולל זה של ראש אמ"ן המיועד בינדר, וראש הממשלה לא התנגד". לדבריהם, "הרמטכ"ל עבר על החומרים של חטיבת המבצעים ב-7 באוקטובר לקראת התחקיר, ולא מצא מקום לא למנות את בינדר לתפקיד". 

הגורמים בצבא אמרו כי "גולדפוס או כליפא לא יוחלפו עד שלא נדע מה קורה בצפון. לשניהם מונו מחליפים עוד לפני המלחמה, ותאריכי ההחלפה יהיו מדורגים". 

הפופולריים