88 חברי קונגרס דמוקרטים שיגרו לביידן מכתב הקורא להגביל מכירת נשק לישראל

88 חברי קונגרס דמוקרטים קראו להגביל מכירת נשק לישראל
במכתב נטען כי ישראל מגבילה מתן של סיוע לעזה ובכך פועלת בניגוד לחוק המונע אספקת נשק למדינות שפוגעות בהעברה של סיוע אמריקני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רויטרס
צילום: רויטרס

88 חברי קונגרס מהמפלגה הדמוקרטית בארצות הברית שיגרו היום (שישי) מכתב לנשיא ביידן בו הם קוראים לו להטיל מגבלות על מכירת נשק אמריקני לישראל. במכתב טוענים חברי הקונגרס כי ישראל מגבילה מתן של סיוע הומניטרי לרצועת עזה ובכך פועלת בניגוד לחוק האמריקני המונע אספקת נשק למדינות שמגבילות או פוגעות בהעברה של סיוע הומניטרי אמריקני.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי 

זהו המספר הגדול ביותר עד כה של מחוקקים אמריקנים שקוראים להגבלות על מכירות הנשק לישראל. למכתב אין כל תוקף מחייב מעבר להבעת דעתם של חברי הקונגרס החתומים עליו.

בית הנבחרים האמריקני אישר לפני כשבועיים סיוע צבאי מיוחד לישראל בסך 26 מיליארד דולר. זאת נוסף לחבילת הסיוע הצבאי השנתית, שעומדת על כ-3.8 מיליארד דולר. מדובר בהיקף הסיוע הגדול ביותר שקיבלה ישראל מארצות הברית אי פעם. 366 חברי קונגרס הצביעו בעד ההחלטה, 56 התנגדו, מתוכם 21 רפובליקנים ו-37 דמוקרטים.

גורמים בממשל האמריקני העבירו השבוע מסר לישראל, בעקבות ההפגנות במעבר אלנבי מול משאיות ירדניות שחצו את הגבול עם סיוט הומניטרי בדרכן לרצועת עזה: "זה לא יכול להמשיך ככה". האמריקנים העבירו את המסר גם בגלל הזעם הירדני על ההפגנות של תנועת 'צו 9', שהוגדרה על ידם "התנכלות למשאיות ירדניות על ידי קיצונים - והדבר עומד בסתירה להצהרות ישראל", נאמר בהודעה של משרד החוץ הירדני. הגורמים האמריקנים הבהירו כי על הסיוע ההומניטרי להיכנס ללא הפרעות.

הפופולריים