הותר לפרסום

לוחם ימ"מ נפצע אנוש בחילופי אש ליד טולכרם, 4 מחבלים חוסלו

לוחם ימ"מ נפצע אנוש במבצע ליד טולכרם בו חוסלו 4 מחבלים
היעדים של הפעילות: חיסול חוליית המחבלים שרצחו את אלחנן קליין בשומרון, ופצעו קשה חיילת בפיגוע אחר • המבצע נמשך כ-14 שעות בכפר דיר אל ע'וסון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: נאסר אשתייח, פלאש 90

צה"ל הודיע היום (שבת) כי לוחם ימ"מ נפצע אנוש בחילופי אש בכפר דיר אל ע'וסון, ליד טולכרם. הלוחם נפצע במהלך מבצע מיוחד של כוחות הביטחון בהכוונת שב"כ. היעדים של הפעילות ליד טולכרם - חיסול חוליית המחבלים שרצחו את אלחנן קליין בתחילת המלחמה בשומרון. הפעילות נמשכה 14 שעות, חמישה מחבלים שהתבצרו בתוך בית - חוסלו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי 

ארבעת אנשי הזרוע הצבאית של חמאס שחוסלו בפעילות: תאמר פוקהא, עלא שריתח, עדנאן סמארה והרוג נוסף - אסאל בשיר. מחבל נוסף נעצר ונלקח לחקירת שב"כ. 

הכוחות נכנסו לכפר וכיתרו בית בו שהתה החוליה. המחבלים התבצרו במבנה, וירו לעבר הלוחמים - שפתחו בנוהל "סיר לחץ". הכוחות ירו טילי כתף לעבר המבנה, וכלים הנדסיים מוטטו אותו כשהמחבלים בתוכו. במהלך חילופי הירי, מל"ט מסוק "זיק" שיגר טיל על המבנה.

כמו כן, מחבל נוסף ששהה בבית המבוצר יצא מהמבנה ההרוס, ונעצר על ידי לוחמי הימ"מ. ערוץ הבית של חמאס, "אל-אקצא", פרסם תמונה של אחד המחבלים שנהרגו בפעילות, תאמר פוקהא. 

במסגרת המבצע, פעלו לוחמי ימ"מ וצה"ל כדי לעצור את חוליית המחבלים, שהייתה תחת מעקב לאחרונה. אותם מחבלים ביצעו את פיגוע הירי בו נרצח לפני כחודש אלחנן קליין, ואת הפיגוע בכביש 55 בשומרון בו נפצעה חיילת באורח קשה. בזמנו, חמאס לקח אחריות על הפיגוע שבו נרצח קליין ופרסם תיעודים משני הפיגועים הללו.

הילה, אלמנתו של אלחנן קליין, מסרה לאחר חיסול המחבלים שרצחו את בעלה: "מבקשת להודות לכוחות הביטחון היקרים: צה"ל שב"כ וכוחות הימ"מ שחיסלו את מחבלי החוליה הנתעבים, החוליה שרצחה את בעלי אלחנן אריאל בזמן חזרתו הביתה מהמילואים. בזמן שחמאס רוצחים ברוע מוחלט, אנחנו נמשיך להוסיף טוב, להאיר, לחיות, לבנות וליישב את הארץ!".

הפופולריים