עסקת חטופים

דיווח: ישראל לא מתנגדת לשחרור בכיר הפת"ח מרוואן ברגותי במסגרת עסקה

דיווח: ישראל לא מתנגדת לשחרור מרוואן ברגותי במסגרת עסקה
על פי הדיווח שחרורו של בכיר הפת"ח יקרה בתנאי שישוחרר לעזה ולא ליהודה ושומרון; חמאס צפוי לבקש את שחרור ברגותי כבר בשלב הראשון של העסקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: פלאש 90

הערוץ א-שרק הסעודי דיווח היום (שבת) ממקורותיו כי ישראל לא מתנגדת לשחרורו של בכיר תנועת פת"ח מרוואן ברגותי בתנאי שישוחרר לעזה ולא ליהודה ושומרון. לפי הדיווח, חמאס צפוי לבקש את שחרור של ברגותי כבר בשלב הראשון של העסקה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי 

שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בישראל ממתינים לתשובת חמאס על ההצעה הישראלית לעסקת חטופים. גורם מדיני ישראלי אמר היום כי לא תצא משלחת ישראלית לקהיר לפני שתתקבל תשובת חמאס, לדבריו "לא נרצה להתחייב לפני שנראה האם חמאס מתגמש". בנוסף, ערוץ מצרי דיווח היום כי חמאס ויתר על תביעתו למתן ערבויות מצד המתווכים להפסקת אש קבועה כבר בשלב הראשון של הפסקת האש בעזה. 

לפי הצעת הפסקת האש שהוגשה לחמאס בידי המתווכים המצרים, בשלב הראשון שיימשך 40 יום ישוחררו 33 חטופים מהקטגוריות נשים, צעירים עד גיל 19, מבוגרים מעל גיל 50, חולים ופצועים. בתמורה תשחרר ישראל 20 מחבלים בעד כל חטוף שישוחרר - נשים תמורת נשים, מבוגרים תמורת מבוגרים וכדומה - כך פורסם ביום רביעי האחרון בחדשות הערב בכאן 11.

עוד הוצע לחמאס כי בעבור כל חיילת שתשוחרר ישוחררו 20 מחבלים שנידונו למאסר עולם ועוד 20 נוספים שיתרת מאסרם קטנה מעשר שנים. קצב השחרור במסגרת החלק הזה של העסקה יעמוד על שלושה חטופים בכל שלושה ימים.

דווח בנוסף לכך כי בהצעת הפסקת האש לישראל תהיה זכות וטו על 200 שמות מחבלים שחמאס ידרוש את שחרורם. במהלך השלב הראשון תיסוג ישראל מאזורים מאוכלסים בצפיפות ברצועת עזה, תפנה את ציר החוף למעבר סיוע הומניטרי ותיסוג גם מפרוזדור נצרים. בנוסף, ישראל תאפשר הכנסת 500 משאיות סיוע ביום ו-50 משאיות סולר להפעלת תחנת הכוח ברצועה.

הפופולריים