ההודעה המקוממת של צה"ל

"טעות אנוש": מחבלים כונו בהודעת צה"ל "שהידים"

"טעות אנוש": מחבלים כונו בהודעת צה"ל "שהידים"
זמן קצר לאחר הפרסום, בצה"ל מחקו את ההודעה מרשת ה-X והעלו אותה מחדש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
--
צילום: --

צה"ל הוציא הערב (שבת) על אודות הפעילות של כוחות הביטחון סמוך לטול כרם. בהודעה נמסרו פרטיהם של המחבלים שחוסלו, בהם מחבל ג'יהאד אסלאמי שתואר כפעיל ש"שני אחיו שהידים". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

זמן לאחר הפרסום, בצה"ל מחקו את ההודעה מרשת ה-X וצייצו אותה מחדש כאשר התיאור המקומם הושמט. מצה"ל נמסר: "בהודעה משותפת של דובר צה"ל, דוברות שב"כ ודוברות המשטרה על אודות חיסול חוליית מחבלים בטול כרם, שיצאה לתקשורת מוקדם יותר הערב, נפלה טעות במינוח שמקורה בטעות אנוש. ההודעה הוסרה ופורסמה שוב לאחר שתוקנה".

המחבל המדובר, שאחיו כונו "שהידים" הינו אסאל בשיר תופיק בדראן, שהיה כלוא בעבר בישראל בגין מעורבות בפעילות צבאית. אחד מאחיו הינו פוואז בדראן, מפקד בזרוע הצבאית של חמאס במהלך האינתיפאדה השנייה, אשר נהג כמפקד לשלוח מחבלים מתאבדים, הוא נהרג בשנת 2001. אחיו השני הינו וסיף-אללה בדראן שנהרג בעת שחדר למושב מאור בשרון והתבצר בבית בשנת 2003.

במהלך הפעילות, חוסלו שלושה מחבלים נוספים. היעד של הפעילות ליד טולכרם - חיסול חוליית המחבלים שרצחו את אלחנן קליין בתחילת המלחמה בשומרון. הפעילות נמשכה 14 שעות. אותם מחבלים ביצעו בנוסף את הפיגוע בכביש 55 בשומרון בו נפצעה חיילת באורח קשה. בזמנו, חמאס לקח אחריות על הפיגוע שבו נרצח קליין ופרסם תיעודים משני הפיגועים הללו.

הפופולריים