פרסום ראשון

ארה"ב דורשת הבהרות מישראל בנוגע למבצע ברפיח

ארה"ב דורשת הבהרות מישראל בנוגע למבצע ברפיח
גורמי ביטחון מישראל עדכנו את המצרים בפינוי האוכלוסייה מהעיר, ואמרו להם שהפינוי כולל את השכונות המזרחיות וכי מדובר במבצע מוגבל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפיח - רצועת עזה
צילום: AP

ארצות הברית פנתה לישראל וביקשה הבהרות בנוגע למבצע ברפיח. כך פורסם היום (שני) לראשונה בכאן חדשות. בממשל ביידן דורשים לקבל פרטים נוספים על התוכניות הישראליות, ובמהלך היום צפויים בכירים בממשל האמריקני ובכירים מישראל לדון בסוגייה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

מוקדם יותר היום ישראל עדכנה את מצרים בפינוי האוכלוסייה מרפיח שהחל הבוקר. גורמי ביטחון אמרו למצרים כי הפינוי כולל את השכונות המזרחיות, הקרובות לגבול ישראל, וכי מדובר במבצע מוגבל. בישראל רואים חשיבות בעדכון המצרים בפעילות בעיר, שנמצאת במשולש הגבולות, לאור החשש המצרי מנהירת המוני עזתים לסיני.

צה"ל החל הבוקר בהכנות לפינוי אוכלוסייה אזרחית ברפיח כחלק מהיערכות לפעולה צבאית בעיר, ופועל בשכונות הקרובות לגבול. כרוזים שקוראים לפינוי חלק מהתושבים הוטלו מהאוויר, וחלקים באוכלוסייה קיבלו שיחות והודעות שקוראות לעזוב את בתיהם אל האזור ההומניטרי המורחב.

כרוזים שהטיל הבוקר צה"ל ברפיח

ההחלטה לצאת למבצע אושרה אמש פה אחד בדיון בקבינט המלחמה. שר הביטחון יואב גלנט שוחח הלילה עם מזכיר ההגנה האמריקני לויד אוסטין ואמר לו כי חמאס מסרב לכל הצעה שתאפשר עסקה: "לא נותרה לנו ברירה, והמשמעות היא תחילת הפעולה הישראלית ברפיח".

בצה"ל התקבלה החלטה להרחיב את המסדרון ההומניטרי, כדי לאפשר את המשך הלחימה ולהפריד את האוכלוסייה מהלחימה ויצירת מרחב שיאפשר לפעול בו בתמרון. במעטפת הזאת בצה"ל, יחד עם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, ימשיכו להכניס סיוע הומניטרי, למרות שמעבר מעבר כרם שלום יישאר סגור בגלל התקרית אתמול.

הפופולריים