הרמטכ"ל למבקר המדינה: "ביקורת בזמן מלחמה תפגע במאמצים"

הרמטכ"ל למבקר המדינה: "ביקורת בזמן מלחמה תפגע במאמצים"
רא"ל הרצי הלוי שיגר את המכתב לאחר הדרישה שהציב אנגלמן לשיתוף פעולה עם נציגי משרדו בתחקור אירועי הטבח ב-7 באוקטובר
מרים אלסטר, פלאש 90, דוד כהן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, דוד כהן

הרמטכ"ל, רב אלוף הרצי הלוי, שיגר מכתב הבוקר (שלישי) למשרד מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, לאחר שחזר והציב את הדרישה לשיתוף פעולה עם ביקורת המדינה בתחקור אירועי הטבח ב-7 באוקטובר: "מעולם לא נערכה בישראל ביקורת על צה"ל בזמן מלחמה, בדיקה תפגע במאמצים".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

"בתקופה האחרונה, צה"ל פעל עם נציגי מבקר המדינה על מנת להגיע למתווה מוסכם באשר לעריכת ביקורת בצה"ל בעקבות האירועים שהביאו לפתיחת המלחמה", כתב הרמטכ"ל. "עם זאת, צה"ל ממוקד בלחימה ונלחם כמעט מתחילתה בשבע זירות שונות".

"כל אלה, ביחד עם מלאכת התחקירים והפקת הלקחים מציבים את צה"ל, המצוי באחת המלחמות המורכבות שידעו המדינה – בתקופה קריטית ועמוסה", המשיך. "מסקנתך, לפיה העיתוי הנוכחי מאפשר תחילת ביקורת – אינה הולמת את המציאות הביטחונית ואת העומס בצה"ל".

"את אחריותי האישית לאירועים הבעתי מספר פעמים בפומבי, חובתי המרכזית כעת היא לביטחון אזרחי המדינה, להשגות המלחמה ולהיערכות המתחייבת להתפתחויות האפשריות", לשון המכתב.

הרמטכ"ל התחייב במכתבו לכך שצה"ל ישתף פעולה באופן מלא עם ביקורת המדינה שלא בעת הזו, שבמהלכה "לא יסתיר דבר, וישתף את כל חומריו ותובנותיו להליך חשוב זה". לבסוף, חזר והדגיש: "כניסת המבקר בעת הזו, תחטא למטרה – ותהווה מכשול בביצוע המשימות המתחייבות".

 

הפופולריים