בכירים אמריקנים לישראל: רפיח צריך להיפתח לסיוע "עכשיו"

בכירים אמריקנים לישראל: רפיח צריך להיפתח לסיוע "עכשיו"
במקביל, במערכת הביטחון החלו דיונים קדחתניים על השאלה: מי ישלוט במעבר לאחר יציאת כוחות צה"ל מהמקום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

לאחר כיבוש מעבר רפיח על ידי צה"ל, בכירים אמריקנים אמרו לישראל כי יש לפתוח אותו "עכשיו" על מנת להעביר סיוע הומניטרי לעזה, כך דווח הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. במקביל, במערכת הביטחון החלו דיונים קדחתניים על השאלה: מי ישלוט במעבר לאחר יציאת כוחות צה"ל מהמקום.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

עדיין לא ברור מתי המעבר ייפתח להעברה של סיוע הומניטרי. בישראל אמרו לארצות הברית, שהמעבר יפתח לאחר שיוחלט מי ינהל אותו. בתוך כך, בממשל טוענים - ישראל טרם סיפקה הסבר מלא לשאלה על מי תוטל האחריות לתפעלו. מוקדם יותר היום, סיוע הוכנס לעזה דרך מעבר כרם שלום ומעבר ארז.

במקביל, בממשל האמריקני הבהירו כי כעת האחריות על הפעלת המעבר היא על ישראל - ולא על אף גורם אחר, וכי מאז השתלטות ישראל על המעבר, לא הוכנסו דרך המעבר סיוע הומניטרי ודלק. בממשל אומרים כי למעברי כרם שלום וארז אין יכולת להכניס את כל הסיוע הדרוש לעזה.

לדברי גורמי ביטחון, ישראל לא תאפשר חזרה של אנשי חמאס למעבר, וכעת נבחנות מספר חלופות. בהן, הפעלה זמנית של המעבר על ידי ישראל - עם דגש על כך שאכן תהיה זמנית, הפעלת המעבר באמצעות פלסטינים שאינם קשורים לחמאס לאחר שיבדקו ביטחונית על ידי ישראל, וכן הפעלתו על ידי גורמים נוספים באזור - ממדינות שיקחו זאת תחת חסותן, ועד חברות פרטיות.

 

הפופולריים