כל הפרטים

תקיפות מהאוויר, ארטילריה וטנקים: צה"ל השתלט על מעבר רפיח בצד העזתי

במהלך מבצע לילי: צה"ל השתלט על מעבר רפיח בצד העזתי
דיווח ב-CNN: "המבצע המוגבל ברפיח נועד להפעיל לחץ על חמאס כדי שישחרר חטופים" • הטנקים הישראליים נכנסו לפאתי רפיח, לאחר שנסעו במקביל לציר פילדלפי • שעות לפני המבצע הלילי, צה"ל החל בפינוי האוכלוסייה מהשכונות המזרחיות של רפיח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

כוחות צה"ל תקפו הלילה (שלישי) יעדי חמאס ברפיח, בהכוונה מודיעינית של שב"כ ואמ"ן, בחלקים שונים במזרח העיר. זאת, באמצעות מטוסי קרב של חיל האוויר וירי של פגזי ארטילריה. במקביל, טנקים של צה"ל וכוחות נוספים חצו את גדר הגבול ונכנסו לרפיח - כך שמעבר רפיח בצד העזתי נמצא בשליטה מלאה של צה"ל. דובר רשות מעברי הגבול ברצועת עזה בצד העזתי, אמר לרויטרס שמעבר הגבול סגור עקב נוכחות של טנקים ישראלים במקום.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

גורם המעורה בתוכניות הישראליות אמר ל-CNN: "המבצע המוגבל ברפיח נועד להפעיל לחץ על חמאס, כדי שיסכים להסכם לשחרור חטופים, ותהיה הפוגה בלחימה". הוא הוסיף: "ישראל עדכנה את ארה"ב בתוכניותיה לפנות את האזורים המזרחיים של רפיח, ולפעול במקום, עוד לפני שיחת הטלפון בין ביידן ונתניהו אתמול".

תיעוד: צה"ל משתלט על מעבר רפיח

אוגדה 162, חטיבה 401, גבעתי ויחידות נוספות יצאו הלילה להתקפה קרקעית ברפיח. במהלך הפעילות, חוסלו 20 מחבלים, ונמצאו שלושה פירי מנהרות במרחב. בנוסף, מכונית תופת שנסעה לעבר טנק - הושמדה. לפי דיווחים פלסטיניים, הטנקים הישראלים נכנסו לפאתי רפיח, נסעו במקביל לציר פילדלפי והגיעו למעבר הגבול שבין עזה למצרים בצד העזתי. 

תיעוד: דגלי ישראל מונפים במעבר רפיח

שעות לפני המבצע הלילי, צה"ל החל בפינוי האוכלוסייה מהשכונות המזרחיות של רפיח לעבר אזורים הומניטרים סמוך לים. עשרות אלפי עזתיים התפנו אחרי שצה"ל פיזר כרוזים מהאוויר ושלח הודעות SMS לשוהים ברפיח, בהן נכתב שעליהם להתפנות לפני כניסת כוחות צה"ל. בעיר שבדרום הרצועה נמצאים יותר ממיליון עזתים.

גורם אמריקני רשמי אמר לרויטרס כי אף שבארה"ב מודאגים מהתקיפות הישראליות ברפיח, לא נראה שמדובר במבצע צבאי גדול. מזכ"ל האו"ם גוטיירש אמר הלילה כי פעולה קרקעית ברפיח תהיה דבר "בלתי נסבל".

הפופולריים