מוזיאון וירטואלי

כאן 7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי בזירות הטבח ב-7 באוקטובר

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי בזירות הטבח ב-7 באוקטובר
מיזם כאן 7.10.360 הוא פרויקט הנצחה דיגיטלי, ייחודי ומקיף שחוזר לאירועי שבעה באוקטובר. המיזם מאפשר סיור אינטרקטיבי בזירות האסון בעוטף עזה, דקה אחר דקה, והוא מבוסס על שעות של חומרי גלם מצולמים ומוקלטים, לצד שיחות עם ניצולים ששיתפו אותנו בסיפוריהם. הפרויקט נוצר בשיתוף חברת Appsflyer
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
7.10.360
צילום: דיגיטל

תאגיד השידור הציבורי וחברת Appsflyer מתכבדים להשיק ליום הזיכרון את מיזם כאן 7.10.360, פרויקט הנצחה דיגיטלי ייחודי מסוגו, המאפשר סיור אינטרקטיבי בזירות האסון בעוטף עזה. הפרויקט נועד לתיעוד ולהנצחת אירועי טבח שמחת תורה, במטרה שיישמר הזיכרון לדורות אחרי.

במוזיאון ניתן לערוך סיור אינטרקטיבי בזירות האזרחיות שבהן התרחש הטבח. הוא מכיל אלפי שעות חומר גלם מצולם ומוקלט, שנאסף בארכיוני כאן מאז פרוץ המלחמה, לצד קטעי וידיאו שטרם פורסמו, צילומי אבטחה, הקלטות ייחודיות והתכתבויות וואטסאפ, שנאספו בתחקיר מקיף שערכו תחקרינים עבור הפרויקט.   

למוזיאון הווירטואלי יתווספו בחודשים הקרובים עוד סיפורים, קטעי ארכיון ונתונים, שישמשו בסיס למחקר עתידי וללימוד על אודות אירועי הטבח. תאגיד השידור מזמין את הציבור לפנות אליו עם כל מידע הקשור לאירועי אותו יום, ולקחת חלק במיזם ההנצחה, כדי שסיפורי שבעה באוקטובר יישארו בזיכרון של כולנו.   

הפרויקט הדיגיטלי הוקם בשיתוף פעולה של תאגיד השידור הישראלי עם חברת ההייטק הישראלית Appsflyer, ובניהול טכני של חברת Diskin, שפיתחו בין היתר את המוזיאון הווירטואלי של מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו בפולין, וזכו לתשבוחות ולשורת פרסים בעולם. קאמל הפקות היתה אמונה על העיצוב ופיתוח ממשקי המשתמש וההפקה, ומאחורי הפיתוח הטכנולוגי עמדה חברת ביט ג'אם.

 

הפופולריים