דיווח: סינוואר לא ברח לרפיח אלא מסתתר בח'אן יונס

דיווח: סינוואר לא ברח לרפיח אלא מסתתר בח'אן יונס
הניו יורק טיימס דיווח כי ישנה הסכמה בין המודיעין הישראלי והאמריקני כי בכיר חמאס מוקף בחטופים במנהרות בח'אן יונס, שעשויות גם להגיע לעומק של 15 קומות מתחת לאדמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
REUTERS/Mohammed Salem
צילום: REUTERS/Mohammed Salem

בניו יורק טיימס דווח הערב (ראשון) מפי גורמים אמריקנים כי מנהיג חמאס יחיא סינוואר אינו נמצא ברפיח, אלא נשאר במנהרות באזור ח'אן יונס. על פי הדיווח, מדובר במידע שמסכימים עליו גם במודיעין האמריקני וגם בזה הישראלי.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

עוד דווח מפי אותם גורמים כי מערכת המנהרות של חמאס בח'אן יונס היא העמוקה ביותר ברצועה, ועשויה להגיע לעומק של 15 קומות. המודיעין שבידי ארצות הברית וישראל מעריך שסינוואר מוקף חטופים כמגן אנושי. בארצות הברית מעריכים שלישראל מודיעין טוב יותר מלהם על מיקומו של סינוואר, אך מבהירים כי הם משתפים עם ישראל כל מודיעין שיש ברשותם.

הוושינגטון פוסט דיווח אמש כי הממשל האמריקני הציע לישראל מידע מודיעיני רגיש שיכול לסייע לאתר את מנהיגי חמאס במנהרות, זאת כחלק מהמאמץ לשכנע את ישראל שלא לפעול באופן נרחב ברפיח. בנוסף האמריקנים הציעו לסייע באופן משמעותי לבניית מקלטים זמניים וערי אוהלים לשיכון הפליטים הפלסטינים המצטופפים ברפיח, כחלק מתוכנית מפורטת שהוצעה לישראל לטפל בנושא. לדברי האמריקנים, העברת התושבים הפלסטינים מאזור רפיח תארך חודשים.

הדיווח הזה עולה בקנה אחד עם דברים שאמר דובר המל"ל האמריקני ג'ון קירבי ולפיהם ארצות הברית מציעה לישראל חלופות לפלישה ברפיח ובהן עזרה באיתור מנהיגי חמאס, טיפול בסיוע ההומניטרי והבטחה שלא תהינה הברחות נשק דרך גבול מצרים.

הפופולריים