שיחות מהשטח

"פיספסנו בצוק איתן - זה הזמן לתקן": כרמלה מנשה עם הלוחמים בג'בליה

כרמלה מנשה עם הלוחמים בג'בליה: פיספסנו בצוק איתן, נתקן
כרמלה עם קולות החיילים שנלחמו בעבר מול מחבלי חמאס, מאז צוק איתן ועד היום, אלא שהפעם הם נחושים לתקן, כשהמטרה העליונה היא השבת החטופים | צפו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כרמלה מנשה בגאבליה
צילום: .

יותר מארבעה חודשים אחרי שצה"ל הודיע כי הוא השלים את כיבוש ג'בליה ופירוק החטיבה הצפונית של חמאס, חזרו השבוע כוחות צה"ל עם חטיבות שלמות שפעלו במרחב. כפי שפורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כרמלה מנשה הצטרפה ביום העצמאות ללוחמים שפעלו תחת אוגדה 98 חטיבה 460 גדוד 6828.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

"אין חגיגה גדולה מזו, עשינו פה זיקוקים, זה חירות ישראל"

סא"ל במילואים, איתמר איתם, מפקד גדס"ר ביסל"ח, האמין שצה"ל ישנה ברצועה את המציאות עד להכרעת חמאס. "לא עייפים, לא מבולבלים, אנחנו בהתחלה. זהו היום השלישי ללחימה ונמשיך זמן רב ככל שיידרש. האויב ערוך גם בתת קרקע, גם כאן וגם בכל הרצועה. אנחנו בעיצומה של התקיפה יחד עם כוחות נוספים, תופסים את האויב ומפרקים מארב אחרי מארב", שיתף איתם. 

"פיספסנו בצוק איתן - זה הזמן לתקן"

רס"ן במילואים איתן פונד, סגן מפקד הגדוד, אמר לכרמלה: "פיספסנו בגדול במבצע 'צוק איתן' - זה הזמן לתקן" פונד עוטר את עיטור המופת על לחימתו בקרב ברפיח ביום שישי השחור במבצע "צוק איתן", שבו נהרג רב-סרן בניה שראל וגופתו של הדר גולדין נחטפה. 

סמוך לציר סלאח א-דין, מזרחית לג'בליה, קיים ברקע הרס מוחלט עם לחימה עצימה והסתערות חוזרת על יעדי מחבלים בשטח בנוי כולל חשיפת פירים. "אנחנו רוצים להכריע את חמאס בלי התחכמויות, לא באמצע, לא ביניים, להחזיר את כולם הביתה, אלא המשימות היותר גדולות שלנו ויש לנו הרבה יותר זמן. אנחנו מתקדמים יותר ויותר וסוגרים מעגל", הוסיף פונד. 

פונד יצא אז למרדף אחר החוטפים של גולדין, והיום הוא הכריז: "אנחנו משלימים את המשימה. מה שלא הספקנו ב'צוק איתן' נעשה היום. פיספסנו אז, לא הבאנו את כל החיילים הביתה. זה הזמן להחזיר את כל החטופים, להחזיר את גולדין ולנצח את חמאס. זה קשור אחד בשני, זה משמעותי וזה מניע אותנו.

"עד מתי?"

סרן במילואים, ואדים מהצוות הרפואי שלחם ברצועת עזה כמה וכמה סבבים בעבר, שאל: "עד מתי? חשבתי שגמרנו ולא נחזור לכאן שוב. מוצא את עצמי שוב, 20 שנה אחרי זה, בג'בליה. מאוגוסט 2004 לא הייתי פה ושוב אני כאן. אותו דבר, אותם זיקוקים של יום העצמאות, מה שעשינו אז - לא עזר". 

בצה"ל פינו אוכלוסייה מאזור ג'בליה והוטלו כרוזים מהאוויר ותושבים נדרשו להתפנות, כחלק מהכנות לפעילות קרקעית במרחב. בצבא זיהו שחמאס מנסה לחזור לפעול מחדש באזור ג'בליה ולהתארגן שם מחדש תוך ניסיון לחזק את שליטתו. בגב'ליה יש על פי הערכות בין 100 ל-150 אלף עזתים.

בסוף אוקטובר השתלטו כוחות צה"ל בפיקוד חטיבת גבעתי על המעוז הצבאי של חמאס בג'בליה ובמהלך הפעולה קרסה תשתית של הארגון מתחת למבנים. פקד גדוד מרכז ג'בליה אברהים ביארי, שהיה ממובילי מתקפת הטרור הרצחנית ב-7 באוקטובר, חוסל בתקיפה מהאוויר. בתקיפה נפגעו גם מחבלים רבים של חמאס. בהמשך, יצאו כוחות צה"ל מהאזור.

הפופולריים