דיווח

המדינות הערביות שמוכנות לקחת חלק "ביום שאחרי" - והתנאי

המדינות הערביות שמוכנות לקחת חלק "ביום שאחרי" - והתנאי
בדיונים ראשוניים שהתקיימו בין ארה"ב למדינות ערביות, הסכימו האחרונות לשקול להשתתף בכוח שמירת השלום ברצועת עזה בסיום המלחמה - והציגו דרישה בנוגע למדינה פלסטינית. סעודיה התנגדה: "ייראה כשותפות עם ישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צה"ל בעזה
צילום: צה"ל

ממשל ביידן מנהל דיונים מול מדינות ערב במטרה לשכנען לקחת חלק ביוזמה להקמת כוח שמירת שלום ברצועת עזה אחרי סיום המלחמה. על פי הדיווח ב"פיננשל טיימס", גורמים מערביים וערביים רשמיים מסרו כי מצרים, איחוד האמירויות הערביות ומרוקו שוקלות לקחת חלק ביוזמה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

"מדינות ערב אמרו כי זה צריך להיות בהובלה אמריקנית, אך וושינגטון מנסה להבין כיצד תוכל להוביל את היוזמה הזו מבלי לפרוס כוחות בשטח," אמר גורם מערבי רשמי. "שלוש מדינות ערביות קיימו דיונים ראשוניים, בהן מצרים, איחוד האמירויות הערביות ומרוקו, אולם הן היו רוצות שארה"ב תכיר קודם כל במדינה פלסטינית".

על פי הדיווח, הנשיא ג'ו ביידן לא מעוניין לפרוס בעצמו כוחות מצבא ארצות הברית בעזה, אך בכל זאת שואף למלא את הריק ברצועה עד שיקום מנגנון ביטחוני פלסטיני מהימן.

מדינות ערב אחרות, בהן סעודיה, דחו את הרעיון של פריסת כוחותיהן בשטח, מחשש שהדבר עלול להיראות מבחינתן כשותפות עם ישראל. כמו כן, המדינות מסרו כי הן גם חוששות להיגרר להתקוממות ברצועה עליה שולט חמאס מ-2007.

הפופולריים