7 חודשים לתוך הלחימה

מקורות פלסטינים: חמאס השיב יכולות פיקוד ושליטה בחלקים מצפון הרצועה

מקורות פלסטינים: חמאס חזר לפקד ולשלוט בחלק מצפון הרצועה
בחלק מן השכונות כוחות צה"ל פוגשים שוב חוליות מאורגנות וחמושות - וגם ירי הרקטות לדרום חזר • ברפיח - הערכה בישראל כי יותר ממחצית מהעזתים כבר עזבו את המקום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חמאס
צילום: מסך

חמאס השיב לעצמו את יכולות הפיקוד והשליטה בחלקים מצפון הרצועה, כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. מקורות פלסטינים מסרו לכאן חדשות כי חזרת חמאס ניכרת בעיקר באזורים שבהם צה"ל פועל כעת: בג'באליה, בבית לאהיא ובחלקים מסויימים מהעיר עזה. בנוסף - ההערכה כעת בישראל היא שיותר ממחצית מהעזתים כבר עזבו את רפיח, וכעת נותרו בה כחצי מיליון איש.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

היכולות המדוברות של חמאס באות לידי ביטוי בכך שהלחימה במקומות אלו כבר לא מתבצעת מול חוליות עצמאיות שפועלות ללא הכוונה מראש - אלא מול חוליות מאורגנות שחמושות באמצעים מגוונים, וגם יורות רקטות על פי הוראות פיקודיות. ניתן לראות זאת היטב באמצעות הסרטונים שהזרוע הצבאית של חמאס מפרסמת ממארבים והיתקלויות עם כוחות צה"ל.

לפני כשבועיים פרסמנו את דבריו של גורם צבאי שאמר כי "חמאס מנהל עכשיו את הרצועה בהיעדר גוף אחר שינהל, וזו לב הבעיה. לחמאס אין סיבה להילחץ - אין אסטרטגיה, אין מנהיגות, יש אוסף קרבות. אין חשיבה מערכתית, אין כוחות צבא ברצועה. אין עליהם לחץ הומניטרי, אין לחץ צבאי. אין החלטות, לא מציעים שום פתרון ובעיקר - אין מי שימלא את הוואקום".

 

הפופולריים