צה"ל חושף: כך מנהיג חמאס מדכא כל התנגדות ברצועה

המשטרה החשאית של סינוואר נחשפת
מסמכים פנימיים של חמאס אותרו בידי ישראל וחשפו את היחידה הסודית של ארגון הטרור שתפקידה לפקח אחר מתנגדי משטר פוטנציאליים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חמאס
צילום: מסך

עיתון הניו יורק טיימס חשף היום (שני) את "שירות הביטחון הכללי" של חמאס ברצועת עזה. במשך שנים מנהיג חמאס ברצועה יחיא סינוואר פיקח על כוח משטרתי חשאי שניהל מעקבים אחר פלסטינים וגיבש תיקים על צעירים ועיתונאים אשר הביעו התנגדות למשטר, כך לפי גורמי מודיעין ומסמכים שנחשפו לידי המערכת.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

> המייסדים וממשיכי הדרך הרצחנית: הפנים שמאחורי חמאס

בתיקים צוינו השתתפות בהפגנות או גילויי ביקורת פומביים על חמאס. במקרים מסוימים, הרישומים אף כללו דיווחים על קשרים רומנטיים מחוץ לנישואים. המסמכים אשר סופקו על ידי גורמים באגף המודיעין הישראלי, והושגו במסגרת פשיטות של צה"ל ברצועה כללו מצגת של 62 שקופיות שהסבירו כיצד היחידה, המכונה "שירות הביטחון הכללי" חדרה לחייהם של פלסטינים, במטרה למנוע כל סיכוי להתנגדות.

איהב פספוס, עיתונאי תושב הרצועה אשר תואר במסמכים כאחד השונאים הגדולים של ארגון חמאס אמר כי תושבי הרצועה מתמודדים עם הפצצות ישראל ומנגד עם בריונות מהרשויות המקומיות. מסמכים כוללים תיקי מודיעין מאוקטובר 2016 עד אוגוסט 2023, כשגורמי המודיעין הישראלים אמרו שהם מודעים לעשרת אלפים פלסטינים לפחות הנכללים במסמכים.

שירות הביטחון הכללי באופן רשמי הוא חלק מארגון חמאס, אך פועל כחלק מהממשלה בעזה. באסם נעים, חבר הלשכה המדינית של חמאס אמר שאנשי השירות היו בלתי ניתנים להשגה במהלך המלחמה.

עם הוצאות חודשיות של 120 אלף דולר טרם המלחמה, היחידה כללה 856 פעילים, יותר מ-160 מהם עבדו בהפצת תעמולה של חמאס. המודיעין הישראלי מאמין כי סינוואר פיקח ישירות על היחידה, וכי אותה מצגת שהגיעה לידיהם הוכנה עבורו במיוחד, כך לפי שלושה גורמי מודיעין ישראלים.

המצגת כוללת תיאור של תפקידי היחידה המרכזיים - אבטחת בכירי הארגון, בלימת הפגנות והתנגדויות ואף מעקב אחרי אנשי הג'יהאד האסלאמי. אותו עיתונאי עזתי, איהב פספוס טוען שהשפעת וכוח הארגון ממשיכים להיות מורגשים גם במלחמה הנוכחית.

 

הפופולריים