יום קרב בצפון

עשרות שיגורים לגבול הצפון; חוסל בכיר חיזבאללה בלבנון

עשרות שיגורים לגבול הצפון; חוסל בכיר חיזבאללה בלבנון
חיזבאללה הודיע על ההרוג ה-301 בשורותיו מתחילת המלחמה - חוסיין חדר מהדי, מפקד במערך האווירי של חיזבאללה שחוסל בצידון • צה"ל: זוהו כ-75 שיגורים משטח לבנון לעבר שטח הארץ, עשרות מהם יורטו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

יום קרב בצפון: 75 שיגורים זוהו היום (שישי) משטח לבנון לשטח ישראל, מתוכם עשרות יורטו - כך על פי הודעת צה"ל. בנוסף, לאורך היום הופעלו כמה אזעקות ברחבי גבול הצפון מחשש לחדירת כלי טיס עוינים. כמה כטב"מים יורטו. 

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

ממד"א נמסר כי שני גברים כבני 60 נפצעו קל מהדף, בעקבות נפילה בגליל העליון. מספר שריפות פרצו באיזור הגולן ואצבע הגליל.

נפילה בגליל, צילום: דוברות מרום הגליל

חוסל בכיר חיזבאללה בלבנון; צה"ל תקף מטרות טרור

חיזבאללה הודיע על ההרוג ה-301 בשורותיו מתחילת המלחמה. על פי הודעת ארגון הטרור, ההרוג הוא חוסיין חדר מהדי, מפקד במערך האווירי של חיזבאללה, יליד 1962 מהכפר א-נג׳אריה, שחוסל באזור צידון.
תיעוד החיסול בצידון:
 
בתוך כך, צה"ל מסר כי הותקפו מתחמי הגנה אווירית של חיזבאללה בדרום לבנון. חיל האוויר תקף תשתית בה פעלו מחבלים של ארגון הטרור חיזבאללה, הכוללת מספר מתחמים בכפר א-נג׳רגיה שבדרום לבנון. מתחמים אלו משמשים את מערך ההגנה האווירית של חיזבאללה והיוו איום על כלי טיס ישראליים.
בהודעת דובר צה"ל נכתב: "מערך ההגנה האווירית של הארגון פועל בתוך סביבה אזרחית, זאת תוך סיכון חיי אדם בדרום לבנון. צה"ל לא יסבול פגיעה בחופש הפעולה האווירי ויפעל בהתקפיות מול כל איום, אנו מזהירים את אזרחי לבנון משיתוף פעולה עם חיזבאללה, ומדגישים כי בכך הם מסכנים את עצמם ואת סביבתם".
בנוסף, כוחות צה"ל זיהו מוקדם יותר היום משגר של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב יראון, שהיה מוכן לבצע שיגורים לעבר שטח ישראל. זמן קצר לאחר מכן, מטוס קרב תקף והשמיד את המשגר ומנע מספר רב של שיגורים.
הפופולריים