צולמו על ידי חמאס: צה"ל מצא תיעוד של אלה ודפנה אליקים

צולמו ע"י חמאס: צה"ל מצא תיעוד של אלה ודפנה אליקים
הסרטון צולם על ידי מחבלי חמאס בעזה, מספר ימים לאחר שנחטפו בנות ה-8 וה-15 יחד מבית אביהן בנחל עוז ב-7 באוקטובר • משפחת אליקים פנתה לצה"ל בבקשה לפרסם את הסרטון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

צה"ל פרסם הערב (ראשון) תיעוד של אלה ודפנה אליקים, ששוחררו מהשבי לאחר 51 ימים, בזמן שהוחזקו ברצועה על ידי ארגון הטרור. בנות ה-8 וה-15 צולמו על ידי מחבלי חמאס, ככל הנראה מספר ימים לאחר שנחטפו יחד מבית אביהן בנחל עוז ב-7 באוקטובר. משפחת אליקים פנתה לצה"ל בבקשה לפרסם את הסרטון, שנמצא לאחרונה בעזה, וזו הסיבה שפורסם הערב. 

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי בזירות הטבח ב-7 באוקטובר

אלה ודפנה אליקים בשבי חמאס

אלה בת ה-8 סיפרה כי במהלך הצילומים המחבלים החליפו לה חולצות ובגדים, ובסוף בחרו את הסט שלדעתם נראה "הכי יפה". בנוסף, סיפרה אלה על כך שהחליפו לה את התחבושת על היד כך שיראה כאילו שהם טיפלו בה. שתי האחיות נלקחו בין דירות בעזה ועברו התעללות קשה, כשחמאס ניצל אותן לצורך תעמולה אכזרית.

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

חמאס פרסם לפני כחודש אות חיים מהחטוף הירש גולדברג-פולין, לאחר שנחטף מהמסיבה ברעים ב-7 באוקטובר. בסרטון נראה כי כף ידו השמאלית של גולדברג-פולין קטועה. בסרטון שפרסם חמאס של מ-7 באוקטובר מהחטיפה של הירש, הוא נראה פצוע בידו. 

ג'ון, אביו של החטוף הירש גולדברג פולין, סיפר בריאיון לכאן רשת ב יום לאחר מכן - על תחושותיו: "הוא נראה נפוח, לא יודעים מה הסיבה. אבל הוא נשמע חזק", אמר. "אני ואשתי ישבנו רק שנינו, צפינו בסרטון ובכינו. לא ידענו שהוא בחיים, ראיתי אותו כבר 20 פעמים".

הפופולריים