דיווח: רק כשליש ממחבלי חמאס בעזה חוסלו

דיווח: רק כשליש ממחבלי חמאס בעזה חוסלו
האתר פוליטיקו מדווח כי על פי הערכת המודיעין האמריקני, כ-65% מהמנהרות ברצועה עדיין פעילות וארגון הטרור מגייס אנשים חדשים לשורותיו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
AP Photo/Adel Hana
צילום: AP Photo/Adel Hana

האתר האמריקני פוליטיקו דיווח הבוקר (רביעי) כי המודיעין האמריקני מעריך שרק כשליש מהמחבלים שהיו בארגון הטרור חמאס טרום 7 באוקטובר חוסלו בלחימה עד כה, בעוד שכ-65% ממנהרות הארגון עדיין פעילות. בממשל האמריקני מודאגים מכך שחמאס הצליח לארגן לוחמים נוספים לשורותיו במהלך המלחמה, עד לכדי אלפים בחודשים האחרונים, מה שאפשר לארגון לעמוד בתקיפות של ישראל.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשת בלומברג דיווחה היום (רביעי) כי ארצות הברית ריככה את התנגדותה הקודמת למבצע צבאי ישראלי רחב יותר ברפיח בעקבות מאמציה של ישראל להפחית את מספר האזרחים שנמצאים שם. כאשר היועץ לביטחון לאומי סאליבן נפגש עם בכירים ישראלים בימים האחרונים, הם גילו שישראל שילבה בתוכניותיהם דאגות לסוגייה ההומניטרית כפי שביקשה ארצות הברית.

בינתיים, כוחות צה"ל ממשיכים להתקדם ברפיח, בזמן שארבע חטיבות שולטות על השכונות המזרחיות של העיר ועל המעבר עצמו. לוחמי אוגדה 162 החלו להתקדם מערבית למעבר לאורך ציר פילדלפי שעל גבול מצרים - אחד ממוקדי ההברחות המרכזיים של חמאס בשנים האחרונות.

 

הפופולריים