כוח צה"ל עלה על מטען בג'נין - עצורה פלסטינית נפצעה קשה

כוח צה"ל עלה על מטען בג'נין - עצורה פלסטינית נפצעה קשה
העצורה היא אשתו של אחד מרוצחיו של רזיאל שבח. במבצע במחנה הפליטים חוסלו עד כה על פי הדיווחים תשעה מחבלים ו-15 נפצעו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
REUTERS/Raneen Sawafta
צילום: REUTERS/Raneen Sawafta

פעילות צה"ל בג'נין: הלילה (רביעי) עלה רכב ממוגן מדגם פנתר על מטען חבלה. הלוחמים לא נפגעו אך עצורה פלסטינית שהייתה בכלי הרכב, אשתו של אחמד ג׳ראר, אחד מרוצחיו של רזיאל שבח, נפצעה פצעים קשים ופונתה במסוק לבית חולים. 

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

תיעוד: זיהוי חמוש בג'נין שנכנס למרחב בית החולים הממשלתי והתבצר בו

לפי דיווחים פלסטיניים, נהרגו במבצע עד כה תשעה פלסטינים ונפצעו 15. בנוסף, הלוחמים ניהלו חילופי אש עם חמושים וחיסלו מספר מחבלים, בהם שני מחבלים שהשליכו מטענים לעבר כוחות צה"ל. הלוחמים החרימו ציוד צבאי וחשפו מטענים שהוטמנו מתחת לצירים. 

אתמול הוכרז על מבצע של כוחות הביטחון בג'נין, בהשתתפות מאות לוחמים. מטוס קרב של חיל האוויר הטיל פצצת קרב על חמ"ל מבצעי במחנה ג'נין וחיסל את המחבל אסלאם חמאיסה, מראשי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי בג'נין, שאחראי לשורת פיגועים, בהם פיגוע הירי בחרמש שבו רצחו מחבלים את מאיר תמרי. בתקיפה חוסלו מחבלים נוספים שהיו מעורבים בביצוע פיגועי ירי באזור ותכננו להוציא לפועל פיגועים נוספים בתקופה הקרובה.

פעילות כוחות צה"ל בג'נין

אחמד נאסר ג'ראר חוסל על ידי צה"ל בשת 2018 באל-יאמון, באזור ג'נין, לאחר שיצא חמוש ממבנה עליו צרו כוחות צה"ל. על גופתו נמצאו נשקי M-16 ותיק עם מטענים. ג'ראר היה ראש חוליית המחבלים שרצחה את הרב רזיאל שבח, תושב חוות גלעד בן 35 ואב לשישה, בירי מרכב חולף בכביש 60, ליד חוות גלעד.

שבח היה אב לשישה, רב ומוהל, ומתנדב רפואה במועצה האזורית שומרון. הוא התגורר זה עשור בחוות גלעד והיה דמות בולטת במקום. לאחר הרצח ביצעו כוחות הביטחון מצוד שנמשך קרוב לחודש אחר ג'ראר עד לחיסולו.

הפופולריים