תחקרי ראשוני

צה"ל על התקרית ברפיח: נגרמה מפיצוץ משנה של אמל"ח

צה"ל על התקרית ברפיח: נגרמה מפיצוץ משנה של אמל"ח
דובר צה"ל הציג לעיתונאים הזרים סרטון אווירי מהתקיפה, שיחות טלפון ותצלומי אוויר של המקום שהותקף. בצה"ל בדקו סרטונים מליל התקיפה, בהם נראים לכאורה פיצוצי משנה שמעידים על התלקחות חומרי נפץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה ברפיח
צילום: רשתות ערביות

דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי חשף היום (שלישי) בהצהרה לתקשורת הזרה ממצאים ראשוניים של הפגיעה בבלתי מעורבים בתקיפה שלשום ברפיח. הגרי הציג סרטון אווירי מהתקיפה, שיחות טלפון ותצלום אוויר של המקום שהותקף. בצה"ל בדקו סרטונים שהופצו מליל התקיפה ברשתות בהן נראים פיצוצי משנה, שמעידים על התלקחות חומרי נפץ. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לדברי דובר צה"ל, ביום ראשון בלילה, מטוסי קרב של חיל האויר חיסלו שני בכירים במטה הגדה של חמאס באזור תל א-סולטן באזור רפיח. המחבלים - יאסין רביע וחאלד נגאר - היו אחראיים להעברת כספים למימון ותמיכה בפיגועים ביהודה ושומרון, והכווינו פיגועי ירי בין השנים 2001-2003, בהם נרצחו אזרחים ישראלים, נהרגו ונפצעו חיילים. החיסול יצא לדרך לאחר מידע מודיעיני שהגיע מאגף המודיעין בצה"ל ושב"כ.

WhatsApp_Ima...

WhatsApp_Ima...

WhatsApp_Ima...

בצה"ל זיהו משגר ובורות שיגור 47 מטרים בלבד מנקודת התקיפה, כקילומטר מהמתחם ההומניטרי. המתחם שנפגע בתקיפה, כך אומרים בצה"ל, הוא לא אזור הומניטרי עם אוהלים, אלא מחנה עקורים שמורכב מסככות פח מסודרות, כ-200 מטרים מהאזור ההומניטרי. בצה"ל אומרים כי לפני התקיפה נעשה וידוא שאין במתחם שהותקף נשים וילדים, וכי התקיפה בוצעה מחימוש מדוייק ממטוסי קרב של שתי פצצות במשקל 17 קילו. בצה"ל אומרים ששריפה פרצה במתחם סמוך שעלה באש.

WhatsApp_Ima...

WhatsApp_Ima...

עוד אומרים בצה"ל כי על סמך ניסיון מבצעי בפצצות שבהן נעשה שימוש, לא הייתה אמורה להיגרם בערה במתחם הסמו. מה שהעלה חשד שבמקום אוחסנה תחמושת שלא היה ידוע עליה מראש. דובר צה"ל הציג שיחות שמצביע על כך שאוחסנה תחמושת באזור, אולם עדיין אין ראייה סופית שמאשרת זאת בוודאות.

הפופולריים