ממשיכים להיכנס: הישראבלוף של היתרי העבודה לפלסטינים

ממשיכים להיכנס: הישראבלוף של היתרי העבודה לפלסטינים
המשטרה לא תמיד אוכפת את כניסת העובדים לארץ, על אף שהם מוכרים למערכת הביטחון. גורם ביטחוני לכאן חדשות: "המחדל יתפוצץ לנו בפנים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלסטיני חודר את גדר המערכת
צילום: -

החל מ-7 באוקטובר ישראל התחייבה להפסיק את הנפקת היתרי העבודה לפלסטינים תושבי יהודה ושומרון, אך בפועל הנפקת ההיתרים נמשכת כסדרה, ואלפי פלסטינים שקיבלו היתר חוצים את הגדר בניגוד לחוק ללא בידוק. גורם ביטחוני אמר היום (שלישי) לכאן חדשות: "מדובר במחדל שיתפוצץ לנו בפנים. בשל לחצים פוליטיים של שרי הימין, ראש הממשלה נתניהו כבר חודשים לא מסדיר את עניין הפועלים הפלסטינים".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לדברי המנהל האזרחי, הגורם שאחראי על הנפקת אישורי המעבר, היתרי העבודה שונים מהיתרי מעבר - ולכן לא הם אלה שמאפשרים להם להיכנס לשטח הקו הירוק. לפי מקורות במערכת הביטחון, אלפי פועלים "מנצלים" את היתרי העבודה לצורך כניסה בלתי חוקית לשטח ישראל, דרך פרצות בגדר ותעשיית השב"חים.

הפועלים מועסקים באתרי בנייה, באולמות ובמקומות נוספים. מעדויות שהגיעו לכאן חדשות, המשטרה בוחרת לעיתים "לאפשר" לפועלים האלו, שמוכרים למערכת הביטחון, לעבוד. בינתיים, מי שמשלם את המחיר אלו קבלנים ומנהלי עבודה, שמתעקשים לקיים את הנחיות החוק ומסרבים להעסיק את הפועלים האלו באופן לא חוקי.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משטרת ישראל פועלת לאכיפת חוק כניסה לישראל בתיאום צה"ל ומשרד הביטחון. כל חשוד שנבדק על ידי שוטר, יכול השוטר באמצעות האמצעים הקיימים לו לבדוק את אשרת הכניסה של החשוד ולפעול בהתאם. אשר לטענה בדבר קיומה של לקונה - יש לפנות לצה"ל ומתאם הפעולות בשטחים".

תגובת מתאם פעולות הממשלה בשטחים: "לאחר פרוץ מלחמת חרבות ברזל, הוטל סגר כללי על יהודה ושומרון ונאסרה כניסת פועלים פלסטינים לישראל. בהתאם להחלטה, שהתקבלה בשקלול ההשלכות הביטחוניות והאזרחיות, חודשו לאורך התקופה היתרי הכניסה שפקעו - למעט אלו שהוחלט על ביטולם. אלא שגם אלו אינם מאפשרים את הכניסה לישראל בעת שמוטל סגר".

לצד זאת ישנם פלסטינים שמוחרגים מסגר, ואלו זקוקים לאישור מיוחד נוסף על אישור העבודה הרגיל, שכאמור אינו תקף בתקופת הסגר. הנחיות בעניין הועברו לרשות האוכלוסין וההגירה ומשטרת ישראל".

הפופולריים