חשיפת כאן חדשות

ראש המנהל האזרחי בוחן הקפאת היתרי עבודה לפלסטינים

ראש המנהל האזרחי בוחן הקפאת היתרי עבודה לפלסטינים
ראש המנהל האזרחי, תא"ל הישאם איברהים, החליט לבחון את הקפאת חידוש היתרי העבודה לפלסטינים באופן אוטומטי, עד להחלטת הדרג המדיני על סיום הסגר על הערים והכפרים הפלסטיניים ביו"ש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דויד כהן, פלאש 90
צילום: דויד כהן, פלאש 90

שידור ישיר | כאן 11

ראש המנהל האזרחי, תת אלוף הישאם איברהים, החליט לבחון את הקפאת החידוש האוטומטי להיתרי העבודה לפלסטינים ביהודה ושומרון שהיו זכאים להם לפני פרוץ המלחמה, כפי שנחשף היום (רביעי) לראשונה בכאן חדשות. זאת עד להחלטת הדרג המדיני על סיום הסגר בערים ובכפרים הפלסטיניים ביהודה ושומרון.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

אתמול פורסם כי המנהל האזרחי ממשיך לחדש היתרי עבודה לפועלים פלסטינים, ואלפים מתוכם מנצלים את זה כדי להסתנן בדרך בלתי חוקית לישראל. החל מ-7 באוקטובר ישראל התחייבה להפסיק את הנפקת היתרי העבודה לפלסטינים תושבי יהודה ושומרון, אך בפועל הנפקת ההיתרים נמשכת כסדרה, ואלפי פלסטינים שקיבלו היתר חוצים את הגדר בניגוד לחוק ללא בידוק. 

לדברי המנהל האזרחי, הגורם שאחראי על הנפקת אישורי המעבר, היתרי העבודה שונים מהיתרי מעבר - ולכן לא הם אלה שמאפשרים להם להיכנס לשטח הקו הירוק. לפי מקורות במערכת הביטחון, אלפי פועלים "מנצלים" את היתרי העבודה לצורך כניסה בלתי חוקית לשטח ישראל, דרך פרצות בגדר ותעשיית השב"חים.

הפועלים מועסקים באתרי בנייה, באולמות ובמקומות נוספים. מעדויות שהגיעו לכאן חדשות, המשטרה בוחרת לעיתים "לאפשר" לפועלים האלו, שמוכרים למערכת הביטחון, לעבוד. בינתיים, מי שמשלם את המחיר אלו קבלנים ומנהלי עבודה, שמתעקשים לקיים את הנחיות החוק ומסרבים להעסיק את הפועלים האלו באופן לא חוקי.

הפופולריים