תיעוד

שעות אחרי הירי לבת חפר: צרורות לעבר גן נר שבגלבוע

שעות אחרי הירי לבת חפר: צרורות לעבר גן נר שבגלבוע
בתיעוד האירוע בעמק חפר נשמעה אש מסיבית לכיוון בתי היישוב הסמוכים לגדר. צה"ל פתח בסריקות: "לא אותרו פגיעות." כוחות סיור אבטחו את נקודות ההסעה לתלמידים • גדעון סער: "תתעוררו כבר על החיים שלכם ב"קבינט המלחמה" הכושל!"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירי לבת חפר
צילום: .

מחבלים מג'נין פתחו היום (רביעי) בירי לעבר גן נר שבגלבוע. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מוקדם יותר ירו מחבלים לעבר מזרח היישוב בת חפר כ-500 מטרים מהגדר. כוחות סיור אבטחו נקודות הסעה של תלמידים ובתיעוד ממצלמת אבטחה של אחד הבתים ביישוב, שמעו את הירי העוצמתי לעבר הבתים סמוכי הגדר. צה"ל קפץ למקום וביצע סריקות: "לא אותרו פגיעות, הכוחות פועלים לאתר את המחבלים".

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

תיעוד הירי לעבר גן נר

מדובר צה"ל נמסר: כוחות צה"ל ממשיכים בסריקות אחר החשודים שביצעו ירי מטולכרם מוקדם יותר היום לעבר יישובים ישראלים סמוכים. במקביל, לוחמי צה"ל שב"כ ומג"ב פעלו הלילה למעצר שמונה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון.

תיעוד הנזק בירי לעבר בת חפר

גורם ביטחוני מסר כי הם "פועלים 24/7 מסביב לשעון בפעילות בהגנה ובהתקפה כדי לסכל את האירועים האלה עוד לפני שהם קורים, אך אין 100%". על הירי של המחבלים היום לבית חפר אמר: "הירי בוצע ממרחק ולאחר סריקות רבות כרגע לא נמצאו פגיעות. אנחנו נעקוב, נרדוף ונגיע לאותם מחבלים במוקדם או במאוחר".

עוד הסביר הגורם כי "בחודשים האחרונים צה"ל ביחד עם שב"כ ומשטרה סיכלו מאות של מחבלים וחוליות טרור שביצעו ירי לעבר יישובים ישראלים, חלקם גם ממרחב טולכרם. חלק מהסיכולים מבוצעים ע"י מארבים שפרוסים בשטח, חלק בפעילות ההתקפית העצימה שאנחנו עושים וחלק בסיכולים מהאוויר".

תיעוד פלסטיני של מחבלי חמאס יורים לבת חפר

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אמר בתגובה לירי: "מול המחבלים ביהודה ושומרון צריך להילחם כמו בעזה. אסור לאפשר להם לעשות בשרון את מה שעשו בשביעי לאוקטובר בעוטף. שוב, קיבלנו תזכורת שמי שיסכים להקמת מדינה פלסטינית בלב הארץ יביא לסכנה קיומית למדינת ישראל".

יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ אמר: "שוחחתי היום עם ראש מועצת עמק חפר, גלית שאול, ואמרתי לה שאני סומך על צה"ל ועל כוחות הביטחון שישימו ידם על המחבלים. אבל הפתרון האמיתי - לפתח את השיטה לחסל בזמן אמת כל מי שמבצע ירי כזה, ולהרחיק כל מי שמתקרב לקו התפר כפי שעשינו ב'שובר גלים'. זה אפשרי - וזו חובתנו לפעול עכשיו".

יו"ר הימין הממלכתי, שהיה עד לא מזמן חבר בממשלה, כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "הירי מג'נין לעבר הגלבוע ומטול כרם לעבר בת חפר הוא בלתי נסבל ומחייב טיפול מיידי ואפקטיבי. תתעוררו כבר על החיים שלכם ב"קבינט המלחמה" הכושל!".

הפקרות: בבתי חפר סופגים ירי על בסיס קבוע - ולמדינה לא אכפת

בר נבון, תושבת בת חפר, סיפרה לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן וליברמן" בכאן רשת ב, על היריות הבלתי פוסקות מזה 8 חודשים. "זה לא חריג, אנחנו תמיד חווים את זה. מאז השבת השחורה זה התעצם. הקהילה מתעסקת בקרבה של המחבלים לגדר. אם פעם הם היו מתקרבים בגלל אירועים, היום זה התקרב לחומת ההפרדה".

עוד הוסיפה נבון, כי הבעיה היא לא רק של בת חפר, היא של כל המדינה. "אנחנו 20 דקות מתל אביב, 15 דקות מנתניה ומחדרה. אם נקביל את האירוע לבארי, אין שום בעיה למבקשי רעתנו לחצות לשטח המדינה. הם משליטים עלינו טרור, יורים עלינו, דואגים לצלם את עצמם וזורעים פחד".

השבוע פורסמו סרטונים נוספים שתיעדו את רגעי הירי שהתבצעו לעבר היישוב בשעות הבוקר, ובכלל כמעט מדי יום בחודשים האחרונים. מ-7 באוקטובר התגבר ירי המחבלים לעבר בת חפר, ותושביו חוששים שמה שקרה ביישובי עוטף עזה יקרה גם אצלם. התושבים התלוננו כי הם אינם ישנים בלילות ורכז הביטחון לא קיבל מענה מהמדינה.

הפופולריים