"שיטות של קומנדו": תיעוד - כך פלסטינים עוברים כמעט מדי ערב את חומת ההפרדה

"שיטות של קומנדו": כך פלסטינים עוברים מדי ערב את החומה
הלילה נעצרו באזור שקף 11 פלסטינים ונהג בדואי שהגיע לאסוף אותם. גורם ביטחוני: ההגנה באזור מינימלית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלסטינים עוברים את גדר ההפרדה ליד שקף, 2.6.24
צילום: -

בתיעודים שהגיעו לכאן חדשות מהלילה (שני) נראים פלסטינים רבים עוברים בקלות על סולמות את חומת ההפרדה בין אזור חברון לתחומי הקו הירוק, באזור היישוב שקף. לאחר שהתקבל מידע מודיעיני שבכוונתם לחדור לישראל, כוחות צה"ל, משטרה ורכזי ביטחון של היישובים באזור הוזנקו למקום. 11 פלסטינים ונהג בדואי שהגיע לאסוף אותם נעצרו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לדברי גורם ביטחוני, "זו הזיה. הם נכנסים כמעט כל ערב, עובדים בשיטות של קומנדו, צמוד ליישובים, עם הגנה מינימלית של חיילים. מי שנתפסים הם קצה הקרחון". עוד טען הגורם כי "זה אחד-לאחד מה שקרה בעוטף עזה", וכי "7 באוקטובר הבא יכול לקרות פה בקלות".

לפני חודשיים פורסם בכאן חדשות כי צה"ל ביטל את המילואים לכיתות בחמשת היישובים בחבל לכיש שצמודים לשטחי הרשות הפלסטינית. בחודשים האחרונים יצאו מהאזור מחבלים לפיגועים בשטח ישראל, ברעננה, גן יבנה ועוד.

הגורם הביטחוני הוסיף כי הפלסטינים "חודרים בלי בעיה לאזורים של ישובים צמודים לגדר, בלי מספיק אבטחה". הוא ציין כי "תחנת המשטרה הקרובה נמצאת בקריית גת, מרחק של 20 דקות נסיעה משם".

מצה"ל נמסר בתגובה כי "בהתאם להערכת המצב ובהמשך לשיח עם הרשויות בנושא, הוחלט על סגירת הפרוייקט של כיתות הכוננות במילואים מלבד ירושלים, מעלה אדומים ופסגת זאב". עוד ציינו שיש כיתות כוננות בישובים שכפופות למשטרה ומג"ב.

אולם, בניגוד לתגובה, המועצה האזורית לכיש משוועת להחזרת כיתות הכוננות במילואים, שהיו בכוננות סביב השעון, וגורמי ביטחון סבורים שכיתות הכוננות הקיימות, הפועלות רק בערב, קטנות ולא מספיקות.

 

 

הפופולריים